דנבר CBS – חקר המריחואנה כתרופה גובר בקולורדו. 

"אני מעדיף להיות פושע חי מאשר אזרח שומר חוק מת", אומר קולטין טרנר בן ה-15. קולטין שותה שמן קנאביס ארבע פעמים ביום, דבר שעוזר לו כנגד מחלת הקרוהן. הוא נלחם בה מגיל 11, ועד שנה שעברה, נראה שזה היה קרב אבוד.

"צרכתי כל סם מרשם שיש בבתי המרקחת, עד שהגעתי לכסא גלגלים", אומר קולטין. "הוא נהיה חולה, לא הייתה לנו ברירה", אומרת האם. מיואשים מכל ניסיון רפואי אחר הם עברו לקולרדו ב-2014. "חשבנו למה לא? אין לנו מה להפסיד, וזה עבד!".

המקרה שלהם היה אחד מיני רבים ששותפו בכנס יהודי לרפואה של המריחואנה. "אנחנו גאים בתכנית הזו, ובפוטנציאל שיש לה להציע", אומר קן גרשמן מהמשרד לבריאות הציבור בקולרדו. הוא אומר שנכון להיום מתקיימים תשעה מחקרים שמשתמשים במריחואנה כתרופה למגוון מחלות, נדודי שינה, דלקות המעי הגס, פוסט-טראומה ועוד.

"איננו יכולים להמשיך ולקבור את ראשינו בחול. עלינו להמשיך לחקור ולהחליט החלטות ראויות על סמך עובדות מדעיות". אומר גרשמן, וזוכה לשירת הלל של מלאכי השרת, באשר הם…

באשר לקולין, הוא לא צריך לחשוש עוד מפגישה בטרם עת עם בוראו, רק בגלל "שלא מוצו כל האופציות האחרות". הוא כבר ירד ממיטת החולים רק כדי לטפס על הרי קולרדו. משפחתו מקווה שהמחקר יעזור למשפחות נוספות כמוהם, לקבל את ההזדמנות להשתמש בצמח מבחירה ואפילו כאופציה ראשונה במקום "כמוצא אחרון, אחרי שהוכח מעבר לכל ספק, שהמטופל ימות בלאו הכי".

"אנחנו רוצים שאנשים יבינו שזו אופציה, אופציה טובה" אומרת האם.

הועידה הייתה הזדמנות טובה עבור עובדי הבריאות ועבור האזרחים, לשמוע על ההתפתחויות האחרונות בתחום הקנאביס הרפואי.