שני רופאים כליליים התומכים בלגליזציה של קנאביס ורגולציה לשימוש פנאי ושימושיים רפואיים, זכו לתמיכה מגוף הרפואה במטרה להקים ועדת מומחים שתבדוק את ההשפעות "החיוביות והשליליות" בנושא.

דוקטור קאת'ל או. סוליבהיין, רופא כללי בדבלין, ודוקטור גרט מקגוברן, המטפלים במכורים לסמים אומרים שרוב האנשים שמעשנים מריחואנה אינם סובלים מבעיות בריאות, וש"איש מעולם לא מת מצריכת קנאביס". "הבעיה העיקרית עמה הם נאלצים להתמודד היא להיתפס", הם אומרים.

דוקטור קאת'ל סיפר במפגש השנתי של ארגון הרפואה האירי, שכאחד מארבעה אנשים ניסו מריחואנה בשלב מסוים בחיים שלהם, והגיע הזמן להביט על הסם מבחינה אוביייקטיבית, ולבחון את כל הראיות שישנן.

עוד אמר, "באים אליי ילדים, בדרך כלל עם הורים, והבעיה איננה הסם עצמו אלא הבעיה עם המשפחה, עם בית הספר, עם החוק". הוא משוכנע שמה שהורס לילדים את החיים איננו הצמח אלא ההרשעות.

דוקטור מקגוברן טוען שאם היתה רגולציה על הצמח במקום הפיכתו לסם מסוכן ולא חוקי ניתן היה ביתר קלות לחקור אותו. "אם אתה מתיר את השימוש בו, ניתן לבחון אותו ברמת ודאות גבוהה יותר", הוא מוסיף.

רבות מהטענות של מתנגדי הלגליזציה, מוצאים הרופאים כמידע שמגיע ישירות מ"קדחת הקנאביס", סרט תעמולתה מ-1930 ולא מעובדות מדעיות. דוקטור מקגוברן ציין שגם בהיותו סטודנט בשנות השבעים התופעה הייתה רחבה בקרב התלמידים.

כדי שניתן יהיה להתחיל להניע את הגלגלים, שני הרופאים צריכים ליצור ועדת מומחים שתבחן את פני הדברים של השימוש בצמח באירלנד.