רופאי ילדים דורשים מה-DEA, המנהל לאכיפת הסמים לסווג מחדש את הקנאביס.

האקדמיה האמריקאית של רופאי הילדים מאמינה שהגיע הזמן שהממשלה הפדרלית תסווג מחדש את המריחואנה במטרה להקל על המחקר בנושא. בהצהרת מדיניות אמרה הוועדה הלאומית לשימוש בסמים שבזמן שאינם תומכים במריחואנה רפואית מחוץ לגבולות הרגולציה של מנהל המזון והתרופות ה-FDA, הם כן ממליצים, שהממשלה תפחית את דירוג הצמח מחומר מסוכן רמה 1,  כדי שניתן יהיה לחקור את הצמח כראוי.

למרות שאגודת הבריאות איננה תומכת בקיומו של המושג 'מריפואנה', הם ממליצים ל-DEA להפחית את הדירוג החמור של הצמח מרמה אחת לרמה שתיים, מכיוון שגם הם הפנימו ש"קנבינואידים אדמינסטרטיביים" יכולים להיות הטיפול היחיד עבור ילדים הסובלים מתשישויות או ממצבים מסכני חיים:  "המשמעות של סיווג רמה 1 היא שאין לצמח שום יכולת רפואית מועילה, אך אנחנו יודעים שאין זה נכון, מכיוון שהוכח כבר שמריחואנה יכולה לעזור במספר מצבים אצל מבוגרים", אומר דר' סת' מגזין WALL-STREET ומוסיף, "על ידי העברת הסיווג לרמה 2, יתאפשר ל-FDA להיות מעורב במחקרים בנושא. עד שלא ישתנה הסיווג מחקרים כאלה פשוט לא יקרו".

מחלה השכיחה ביותר המדוברת בנושא המריחואנה היא כנראה אפילפסיה, בתחילת 2014, המרכז לאפילפסיה שחרר הצהרה דומה הקוראת ל-DEA לשקול מחדש את סיווגו של הצמח במטרה להקל על המחקר בנושא. אך למרות שיותר ויותר מדינות מאשרות להשתמש בצמח ללא קשר למצבו הבריאותי של האינדיבדואל, משטר אובאמה לא עשה דבר במטרה לשקול את הנושא מחדש.

גרוע מכך, אותו ממשל אפשר לחברת התרופות 'GW', לבצע ניסויים קליניים בארה"ב בתרופה 'אפידילוקס', תרופה מבוססת קנאביס לאפילפסיה. עובדה זו מצביעה שוב, על הקשר הטמא בין חברות תאגיד לצורת שלטון מושחתת מהיסוד. וכמובן, ברגע שהחברה 'GW' תסיים את הניסויים וה-FDA יאשר את התרופה או אז יואיל בטובו המשרד להוריד את הסיווג של הצמח. עד אז: "אנא המתינו נחזור בהקדם"…

בנוסף עמותת רופאי הילדים קוראת למדיניות אי הפללה בכל ארצות הברית, לבטל חוקי ענישה הקשורים לצמח. צמח שלמעשה איננו יותר מתרופה מועילה עבור רשימה הולכת וגדלה של מחלות.

מקור.