השחקנית והזמרת אוליביה ניוטון ג'ון חשפה שהיא משתמשת בצמח במטרה להלחם במחלת הסרטן. מחלה שכידוע אין לה תרופה, זאת על פי גורמי הטרור המסתובבים במסדרונות הכנסת.

בדצמבר, ניוטון-ג'ון, המפורסמת בעיקר מתפקידה האלמותי כסנדי בסרט 'גריז', חשפה שסרטן השד שנלחמה בו לראשונה ב-1992 חזר, והיא נאבקה במחלה פעם נוספת ב-2013. בריאיון השבוע בחדשות הטלוויזיה האוסטרלית, אמרה אוליביה שהיא לוקחת את הצמח כחלק מהטיפול, "קסום, פלאי, נס" היו חלק מהמילים בהם בחרה להשתמש מהניסיון שלה בצמח ובעזרתו למאבק במחלה.

תרופה אפקטיבית נגד כאב הצומחת בגינה

בעלה של אולביה, ג'ון איסטרלינג, מתמחה בצמח מרפא, הוא מגדל קנאביס בגינה בביתם בקליפורניה. הצמח שבעלי מגדל עוזר לי נגד הכאבים אמרה הכוכבת. היא אומרת שהכאב מפריע מאוד ויכול לפגוע בתנועה היומיומית שלה, "אני יכולה ללכת אבל קשה לי ללכת מרחקים  ארוכים". היא ציינה שהצמח עדיף על שאר האפשרויות שקיימות היום להלחם בכאב. "אינני אוהבת לקחת תרופות מרשם, הצמח עזר לי מאוד". אוליביה לא לבד, מאז כניסתו של הנשיא החדש, המודעות למלחמה בסמי המרשם הלכה וגברה בארה"ב. הודות לגורפי המזומנים עדיין לא נשמע ההזעקה נגד תרופות המרשם בארץ הקודש, אך מעבר לים ידוע שמדובר במגיפה הגובה את חייהם של רבים, כל זאת הודות לרפואת-החמדנות המודרנית.

רפואה טבעית – רפואת חמלה

ניוטון-ג'ון מודה לאל שהיא חייה במדינה שמותר לעשן בה מריחואנה רפואית. "בקליפורניה מותר לגדל מספר צמחים בגינה" היא מסבירה "אני ברת מזל שמותר לעשות כך במדינה שלי, ושיש לי בעל שיודע לגדל את הצמח".

ניוטון מאמינה שלכולם צריך להיות הזכות לגדל את הצמח,  "הצמח אדיב, ומלא חמלה",  היא מסבירה "יש לאפשר לכולם לצרוך אותו".

הסרטן חזר בשנה שעברה

ניוטון-ג'ון אובחנה לראשונה כלוקה בסרטן השד ב-1992, היא החלה כמו כולם בתאי הטיפול הכימותרפי. ב-2013 חזר הסרטן והתפשט. ב-2017 היא בטלה סיבוב הופעות. למרות ההבחנה אוליביה האופטימית הודתה לקהל המעריצים על האהבה הרבה שחלקו לה. "בעלי לצידי ואני מאמינה שאנצח את הסרטן זו המטרה שלי".