בס"ד
מכירים את אבירי השולחן העגול ?

"האבירים היו עוזריו הראשיים של ארתור בכל נושאי הצבא, ולעתים גם בשליטה בממלכה, מעמדם היה גבוה מאוד, ועד היום "אביר שולחן עגול" משמש כינוי למקבל החלטות. המלך ארתור, שדגל בשוויון, רצה שכולם יהיו שווים לו, ולכן, על מנת שלא יהיה "ראש-השולחן", הושיב את כל אביריו מסביב לשולחן עגול, כשהוא עצמו יושב בשולחן כאחד האבירים. האגדות מספרות סיפורים רבים על השולחן העגול, בהם סיפורים על החרב אקסקליבר, שם דנו האבירים במתקפותיהם העתידיות. “

מאז נושא הלגליזציה הפך קרוב ללבי , זכיתי להכיר אנשים רבים וטובים . לרוב המכרים הם מאגרי ידע מהלך , ביניהם חולים ופעילים שמכירים את המערכת הבירוקרטית מתוך נסיונם האישי . חלקם פעילי לגליזציה ששמו בראש מעיניהם את חירות הפרט והשימוש בקנאביס באופן חופשי . חדורי מוטיבציה הרימו כולם יחד את ההפגנה הגדולה ביותר שידעה קהילת מעשני ישראל.
בינינו גם אנשי מקצוע כמו עורכי דין , רופאים מדענים ופוליטיקאים שמחוברים לעולם האקדמי ופועלים מתוך המערכת. מאידך פעילים גם אנשי רוח -כתבים, אנשי תקשורת, גרפיקאים , ומטפלים כולם כאחד מנסים לתת יד לקידום הנושא.

לצערנו הרב אנו נתקלים בתופעה החולשת על מרחבי הרשת באשר פעילים לעתים חותרים זה נגד זה . לדוגמא: אתר מוכר הפועל בהתנדבות מלאה של כל הפעילים מקבל תגובות כועסות  ממפעילי אתר אחר באותו נושא. האם יכול להיות שמתחת לפני השטח מנסה להתקמבן לו איזה מונופול מחתרתי ?

ניקח לדוגמא את נושא הלגליזציה וחירות הפרט , האם לאדם מסוים יש בעלות על הנושא ?
כמו שאין אדם יכול לטעון כי האמת בידו ויש לו בעלות עליה , כך הוא גם אינו יכול למנוע מאנשים אחרים לקדם את אותו הנושא . אתרי אינטנרט הפועלים ללא רווח כספי למען קידום רעיון וערכים הם פלטפורמות ידע המוניות . כוחן של מילים בעידן המודרני הוא חזק ויכול להגיע לרבבות בני אדם ולחדור לתודעה ציבורית. כאשר אין יודעים להשתמש בכוח הזה כל הצדדים יוצאים מופסדים והמטרה מורחקת מאיתנו.

דיונים בפייסבוק תכופות הופכים לזירת התנגחויות בין פעילים בעלי מטרה משותפת . אנו כחברה חדשה התומכת ברעיון שטרם נראה כמוהו במדינת ישראל עומדים בפני שינוי מהותי ואף היסטורי.

אנחנו כמעט מריחים את הלגליזציה בפתח ונושא הקנאביס הפך לשיח ציבורי, השאלה איך אנחנו רוצים לעשות את זה ?
האם אנו רוצים להיות עוד לובי ממשלתי המנותק מהעם או לקיים חברה אחרת , חדשה , חברה המבוססת על ערכים של אמת חופש ביטוי וסובלנות. האם גם אנחנו רוצים להפוך לחלק ממערך השחיתות המערבית-פוליטית המאפיינת את הגופים שאנו סולדים מהם ?
אבירי שולחן העגול ישבו בצורה עגולה כאשר פניהם זה מול זה וכסמל לכך שאין מנהיג ביניהם – אלא שוויון ועבודה בשיתוף פעולה על מנת לקדם את מטרות המלך.

אנו יכולים ללמוד מדרך פעילותם ולהבין שגם אנחנו כמו אבירי השולחן העגול יכולים לעבוד בשיתוף פעולה מלא על מנת להשיג את המטרה בדרך יעילה.

בואו ניקח שאכטה וניצור יחד מציאות חדשה של אהבה ואחדות.

JAH BLESS

Galy Esther Amgar