למה כדאי גם לכם לעבור לגידול הידרופוני ביתי?

אם אתם אוהבים לגנן ורוצים להנות מגידול ביתי של צמחים, מכל סוג, אז אתם חייבים לנסות גידול הידרופוני. גידול הידרופוני ביתי הינו אפשרי בין אם יש לכם גינה ובין אם לאו. הוא מעניק הזדמנות לשלוט באופן מלא בסביבה, למזער מגע עם מזיקים, לגדל שפע של גידולים על שטח יחסית קטן ולקצור את היבול במהרה (25% מהר יותר מבאדמה). אך גידולים הידרופוניים ביתיים הם לא רק עבודה, זה גם כיף גדול!!! אז אם יש לכם דק, פטיו או רק שולחן פנוי בבית, תוכלו לגדל הידרופונית צמחים מגוונים.

גידול הידרופוני הוא טכניקה לגידול צמחים ללא אדמה. את האדמה מחליפים מים או בסיס פרלייט, ואותם מעשירים בדשנים מזינים. משום מה כאשר אנשים שומעים את הביטוי "גידולי הידרו" הם ישר חושבים על גידול של קנאביס, אך למעשה אפשר לגדל בהצלחה כמעט כל צמח, פרח, שיח ועץ בשיטת גידול הידרופונית.

אני עברתי לגידול הידרופוני ביתי כי יש לי שליטה מלאה על הדישון ורמת ה-PH. כאשר עוברים לגידול הידרופוני עוברים לשיטת דישון עצמאית. אנחנו שולטים לחלוטין בכמות הדשן שנכנס, מה שלא יכול לקרות בגידול באדמה, כי באדמה כבר יש כמות טבעית מסוימת ובלתי ידועה של דשן. יתרה מכך, גם יש לנו שליטה על רמת ה-PH במים. הפקטורים החשובים האלו למעשה מאפשרים לנו להתאים באופן מושלם את התנאים הסביבתיים לסוג הגידול והרבה יותר קל לנטר, לבקר ולשלוט בהם.

מבזק ירוק: גידול הידרופוני יכול לשנות את העולם, לטובה!

אני עברתי לגידולים הידרופוניים בגלל הסיכוי הנמוך למחלות בצמחים ולהופעת מזיקים. מזיקים ומיקרו אורגניזמים עלולים לפגוע בגידולים המגודלים בשיטה ה"מסורתית", קרי: באדמה. למזיקים אלו החיים יהיו הרבה יותר קשים במים או בבסיס פרלייט, ולכן גידולים הידרופוניים חשופים פחות לסיכונים שטומנים מזיקים ומיקרו אורגניזמים. מה המשמעות של זה? הצמחים שגדלים בשיטה ההידרופונית יהיו בריאים יותר וידרשו פחות חומרי הדברה כימיים.

אני מעדיף גידול הידרופוני כי אני מבזבז הרבה פחות מים. כאשר אנחנו משקים צמחים שגדלים באדמה חלק מהמים לא נספג. אבל גידול הידרופוני מתקן את הבעיה הזאת מאחר והצמחים שאנחנו מגדלים גדלים כבר באמבט של נוזלים, והמים המעטים שנאבדים – מתנדפים באידוי. למעשה בגידול הידרופוני אנחנו מאבדים כ-90% פחות מים מאשר בגידול מסורתי באדמה. זה גם חוסך לנו כסף שהיינו מוצאים על השקייה וגם טוב יותר לסביבה.

אני עברתי לגידולים הדירופוניים ביתיים כי אני זקוק לפחות שטח גידול. כאשר מגדלים צמחים באדמה הם גדלים לאורך ושורשיהם מעמיקים כדיי לקבל את התזונה שלה הם כה זקוקים. אך אם אנחנו מספקים לצמח את כל מה שהוא צריך באופן ישיר השורשים לא יצטרכו להעמיק כל כך. מרבית האנרגיה של הצמח תוקדש לפיתוח העלווה תוך השקעה מינימאלית בשורשים. זו בדיוק הסיבה שבגללה ניתן לגדל הרבה מאוד צמחים על שטח קטן ובצפיפות רבה.  למעשה  באותו תא שטח ניתן לגדל פי 5 צמחים בגידול הירופוני.

אני עברתי לגידולי הידרופוניים כי היבול מגיע מהר יותר. מאחר ויש לנו שליטה כל כך טובה בתנאים הסביבתיים של הצמח אפשר להנות מהיבולים שלנו מהר יותר מגידולים מסורתיים באדמה. בגידולי הידרו אנחנו מעניקים לצמחים שלנו את התערובות האופטימליות, את התאורה הטובה ביותר ואת הדשנים המתאימים ביותר, לכן זמן הקצירה יכול להיות קצר ב-50% מאשר גידולים באדמה.

נכתב בשיתוף עם אינטגרל – גידול הידרו ביתי