תרופה מבוססת קנאביס (בתרסיס לפה) תהיה זמינה בקרוב בצרפת, פקידי הבריאות במדינה אישרו לאחרונה מכירות מסחריות של התרופה בפעם הראשונה בהיסטוריה.

מדו'ח של סוכנות הידיעות AP עולה כי התרופות של GW מבריטניה כבר קבלה אישור ממשרד הבריאות להתחיל בשיווק תרופתה האחרונה, Sativex, תרופה קנבינואידית המשמשת לטיפול בתסמינים ספציפיים של טרשת נפוצה.

אישור לתרופה כבר ניתן ב 23 מדינות אחרות, בהן ספרד, גרמניה, קנדה, שוויץ ובריטניה. בארצות הברית, Sativex צפויה לקבל את אישור ה-FDA לטיפול בכאבי מחלת הסרטן, והשלבים הסופיים של הניסויים הקליניים שלה כבר הושלמו…

Sativex מורכבת מ1:1 כמות שווה של שני החומרים הנפוצים ביותר במריחואנה – THC וCBD. בנוסף לטיפול בכאבי מחלת הטרשת והסרטן, התרופה גם נבדקת כאפשרות לטיפול בחולים הסובלים מסרטן במוח.

התרופה של GW בהחלט ביססה את עצמה כמובילה עולמית בפיתוח תרופות המבוססות על קנאביס, והיא לא מראה סימנים של האטה בעתיד הקרוב. השבוע הודיעה החברה על הנפקת מכירה של 2,441,110 מניות בגלובל נאסד'ק, שגייסו כמעט 88 מיליון דולר. המניה של GW גדלה ב-423 אחוזים מאז שהחברה נסחרת בבורסת הנאסד'ק מאז הקיץ שעבר.

נכון לתאריך 12/1/2014

נכון לתאריך 12/1/2014