תעשייה חוקית של מריחואנה ויתרונותיה לאיכות הסביבה

לתעשיית המריחואנה יש מקום רב לחידושים סביבתיים, אך התקדמות בקנה מידה רחב לא תתאפשר עד שתעשיית הקנביס לא תהיה חוקית לחלוטין.

מריחואנה היא תעשיה שמגלגלת מיליארדים רק בארה"ב. לעובדה שתעשיה זו איננה חוקית ברובה, יש השפעות סביבתיות שליליות.

קחו לדוגמא את המחקר שפורסם ב-2012 ומייחס אחוז אחד של צריכת חשמל בארה"ב לגידול קנאביס בתוך הבתים. לפי ה"גרדיין", האחוז הזה שווה ערך לשישה מיליארד דולר בשנה. פליטת ה-CO2 של אחוז זה שווה לכשלושה מיליון מכוניות.

הבעיה היא, שבעוד שתקנות רבות ננקטו בכדי לצמצם את הנזקים של תעשיות שונות לסביבה, תעשיית המריחואנה נותרה ללא התייחסות סביבתית כלל. גם אם, ציוד חסכוני באנרגיה יכול לצמצם עלויות עבור מגדלי המריחואנה, רובם אינם מתמקדים בבעיה זו, ואינם חושבים על הטווח הארוך והנזק לסביבה.

למעשה, לכל הנוגע לגידול מחתרתי של תעשיית המריחואנה, הדבר האחרון שמעניין את המגדל הוא דאגה לסביבה, כאשר המגדלים נמצאים תחת איום בלתי פוסק מצד רשויות החוק. מחקרים אחרונים מראים שהתפשטות אגרסיבית של גידולי  מריחואנה בטבע, הובילו בצפון קליפורניה להרס של יערות, פרשות מים, וזנים שונים של חיות בר מקומיות.

אך נראה שיש פתרון פשוט. הלגליזציה בקולורדו, הסירה את החשש העיקרי מהמגדלים ועודדה אותם להתעניין בפתרונות לטווח ארוך, כאלה שיועילו לסביבה ולאדמה. והשקעה בטכנולוגיה שתחסוך בשטחי האדמה, ותחסוך עלויות אנרגיה. נייל יוריו, שבמשך 20 השנים האחרונות חקר במרכז החלל קנדי של NASA איך לגדל צמחים בסביבה סגורה, וכיום עובד בחברה שמספקת מנורות LED לבית המרקחת 'דנבר-רליף', טוען שהחיסכון בצריכת החשמל למגדלים יכול להגיע לחמישים אחוז.

 

 

בכל האומה, המשמעות היא חיסכון בשלוש מיליארד דולר לשנה, וחיסכון בפליטת CO2 השווה להורדה של כמיליון וחצי מכוניות מהכביש. ועוד, המחקר מ-2012 טוען שלגליזציה של מריחואנה יכול להוריד את צריכת החשמל עד 75%. אך זו תהיה טעות לטעון שאף אחד לא משתמש בטכנולוגית LED לגידול מריחואנה. יחד עם זאת, המגדלים בקולורדו מייצגים מקרה שונה ויוצא דופן. הודות ללגליזציה, המדינה מעניקה למגדלים ולתעשייה את ההזדמנות לדאוג לעתיד ולנסות לברר איך ניתן לגדל בטכנולוגיה ידידותית לסביבה ולקהילה.

Related posts

One Thought to “תעשייה חוקית של מריחואנה ויתרונותיה לאיכות הסביבה”

Leave a Comment