חשיש לקשיש

 

לפני שנים רבות נסעתי לבקר את הדודה האהובה עלי בבית האבות היהודי היוקרתי שבו חיה בסן פרנסיסקו.

מתושבי המקום שמעתי תלונות ואנחות רבות בנוגע ל… החל מבעיות שינה, כאבים כרוניים, רעידות בידיים שכחנות.

שמעתי הורים שמתלוננים על הילדים שלהם שגרים רחוק מידי, מתקשרים פחות מידי והנכדים שבקושי יוצא להם לראות. האוכל לא היה טוב… ואפשר היה להמשיך ולפרט עוד ועוד את כל התלונות ששמעתי בכל היומיים שבהם ביקרתי שם.

האנשים הקשישים האלו שם חיכו לאחות שתקל על כאביהם באמצעות גלולות שירגיעו להם את העצבים. מודאגים כל הזמן לגבי מה עוד יבוא לפני הסוף הבלתי נמנע המרחף מעליהם. מיותר לציין כי ליבי נשבר בי כשראיתי את דודתי המופלאה שהיתה אישה מלאת חיים ואנרגיה יושבת שם ומחכה לבלתי נמנע.

בכל אופן, ביקור זה הוא שעיצב את התיאוריה שלי ובעקבותיו התחלתי לתמוך בשימוש בקנאביס לאנשים בני יותר מחמישים. מתוך האמונה כי מתן קנאביס למבוגרים על מנת להפוך את חייהם לנסבלים יותר, מהנים יותר וחיוניים יותר יהפוך אותם לאנשים מאושרים יותר. החברה שלנו נוטה לשכוח את שנות הניסיון ואת הידע המצטבר שיש לאנשים מבוגרים שיכול לתרום לחברה כולה.

 

קנאביס הרפואי יכול להוות מקור לעזרה נפשית, רגשית וגופנית. בגיל המעבר, כשכל ההורמונים משתוללים, כאשר הגוף מראה סימני הזדקנות, עם תופעות של כאבים במקומות שונים, באות גם כל מיני מחלות. אני רואה ולומדת שקנאביס רפואי יכול למנוע, לעצור או לדחות מחלות כגון אלצהיימר, פרקינסון, אוסטאופורוזיס, בעיוות הורמונליות, בעיות נירולוגיות, בעיות בעצמות, בעיות בפרקים ועוד.

אני רואה כמה הצמח הזה עוזר למצבי רוח, לשינה טובה יותר, לכאבים למיניהם, אפילו אם הם לא מהווים מחלה בפני עצמה. זה עוזר להציף רגשות מודחקים המשפיעים על הגוף ויוצרים בעיות שנהוג לקרוא להן 'פסיכוסומטיות', וכך להביא להקלה ולריפוי.

נשתמע

סלביה

Related posts

Leave a Comment