חלק מהמדינות בארה'ב צופות שלגליזציה של מריחואנה היא הזדמנות להשיג מקורות חדשים של הכנסות ממסים. כמה מדינות כבר מאפשרות את השימוש במריחואנה למטרות רפואיות, קולורדו אישרה לשימוש את המריחואנה לשימוש בשעות הפנאי , וושינגטון תלך בעקבותיהם השנה..

אבל דקרימינליזציה של מריחואנה גם עומדת להסיר את מקור המימון של המשטרה: חילוט רכוש מסוחרי סמים. מימון מסוג זה 'עולה בעשן,' מדווח וול סטריט ז'ורנל .

כתב העת מצטט נתונים ממשרד המשפטים האמריקאי:
מסכום של 6.5 מליארד דולר בחילוט נכסי סמים ב 2002-2012, המריחואנה היוותה הכנסה של מליארד דולר, .

למרות שרוב המזומנים שנוצרו מחילוט רכוש הקשורים לסמים הולכים לסוכנות אכיפת החוק שעשתה את המעצר, המס ממכירת מריחואנה חוקית הולך לממשל המקומי ולמדינה. המשטרה יכולה לקבל רק חלק מהכסף הזה, אם בכלל…

בגרפיקה שכותרתו 'כסף ממריחואנה,' מפרט הז'ורנל את עשרת המדינות שבהן היו הכמויות הגבוהות ביותר של חילוט נכסים על ידי ממשלת ארצות הברית בתקופה -10 שנים הנה הרשימה:

potmoney

California – $181.4 million
New York – $101.3 million
Florida – $80.5 million
Texas – $64.3 million
Ohio – $39.2 million
Arizona – $36.8 million
Michigan – $36 million
North Carolina – $34.9 million
Georgia – $26.2 million
Wisconsin – $24.7 million

על פי דיווחים לגליזציה של מריחואנה עלולה לייבש את זרם הכנסות המזומנים למשטרה, . הנה, שני גברים חולקים באנג מתחת למחט החלל זמן קצר לאחר שחוק הלגליזציה של שימוש במריחואנה נכנס לתוקף בסיאטל, וושינגטון, ב2012.

The legalization of marijuana could dry up a revenue stream for police, according to reports. Here, two men share a water pipe underneath the Space Needle shortly after a law legalizing the recreational use of marijuana took effect in Seattle in 2012.