שרי הממשלה יעסקו הבוקר רבות בשאלת הקנאביס הרפואי, כשיצביעו על הצעתו של ח"כ פייגלין לפיה כל רופא משפחה יוכל לתת רישיון לקנאביס, ובמקביל יצטרכו להכריע בהצעת משרד הבריאות לפיה מספר הרופאים המאשרים יוגדל ל-30 וחלוקת הקנאביס תעבור לבתי המרקחת

מי יוכלו לספק קנאביס רפואי לחולים? השאלה הזאת תעלה הבוקר על שולחן הממשלה. כיום 20 רופאים בלבד מורשים לתת את הרישיונות והדבר גורם לחולים לעיתים להמתין חודשים עד שיקבלו את האישור הנכסף אם בכלל.

הצעת חוק של חבר הכנסת משה פייגלין, עליה תצביע היום ועדת השרים לענייני חקיקה, מבקשת לשנות את המצב ולאפשר לכל רופא משפחה לקבל את הסמכות לכך. "החוק שלי אומר דבר כה פשוט, שזה מפתיע שיש צורך בחוק: אם רופא קובע שחולה צריך קנביס, הוא יהיה רשאי לספק אותו" הסביר פייגלין.

אבל ההצעה הזאת מעוררת גם לא מעט התנגדויות ונראה שרוב הרופאים לא מעוניינים לעסוק בתחום: יושב ראש ההסתדרות הרפואית, דוקטור ליאוניד אידלמן, שיגר אמש מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו הזהיר שאם הצעת החוק תאושר החולים הם אלו שעלולים להינזק. לדבריו, "הצעת החוק של פייגלין תוביל ללגליזציה של קנאביס על גבם של רופאים. החולים עלולים להינזק, כי הרופאים לא יוכלו לשקול שיקולים נכונים. קנאביס אינה תרופת פלא וזה לא טיפול שתמיד יעיל".

הצעת החוק עלתה לראשונה כבר לפני 45 ימים, אך בעקבות התנגדות משרד הבריאות הוחלט לדחות את ההצבעה כדי לאפשר להם להציע חלופה. הבוקר הם יציגו בישיבת הממשלה מתווה לפיו יגדל מספר הרופאים שרשאים לתת רישיונות לקנאביס ל-30.

לצד זאת, כפי שפורסם לראשונה בגלי צה"ל, נקודות החלוקה הקיימות כיום שמופעלות על ידי המגדלים יבוטלו, הקנאביס יאוחסן במרכז מסודר עליו יפקח משרד הבריאות והוא יינתן בבתי מרקחת שיקבלו אישור מיוחד לכך. לא משנה איזו הצעה תאושר, נראה שתחום הקנאביס הרפואי יעבור בקרוב איזושהי מהפכה, עכשיו רק נותר לקבוע מה היא תכלול ובאיזה סדר גודל היא תהיה.
08/12/13 | 07:50

גלי צה"ל