שירת הסאחי – אד מדינה

שירת הסאחי

 נכתב על ידי אד מדינה הבעלים של VGshop.co.il צרכן קנאביס לא רפואי כבר 15 שנה עם מרשם שניתן לו כמו לכל אדם חופשי על ידי בורא עולם.

התגובה הקלה תהיה לפטור את הפוסט של עירית לינור ב"מטומטמת" כפי שמגיב מספר שלוש יעשה. כצרכני קנאביס, אנו צריכים להתעלות מעל שיח רדוד זה. אז דבר ראשון, כל הכבוד לעירית על המאמר. המאמר של גברת לינור הוא לא שליפה מטומטמת כמו של אסף גולן. גברת לינור ביצעה מחקר קטן, עברה על תכני קנאביס.קום ואף הודתה בשימוש עצמי. רק על זה כבר מגיע שאפו. עכשיו לגופו של עניין.

דבר ראשון שאני רוצה לבסס הוא שמדיניות סמים לא צריכה להיקבע על בסיס חוויה סובייקטיבית. את לא אוהבת קנאביס, אני אוהב קנאביס, זה לא משנה. מדיניות סמים צריכה להתבסס על נתונים, מחקרים ועלות מול תועלת. ואם עובדתית בכל מקום בו הקלו על מדיניות הסמים כמות הצרכנים ירדה בחצי רק זה אמור לגמור את הדיון. מעצם זה שזה לא גומר את הדיון, ניתן להבין שיש המון אינטרסים זרים בתחום.

 אז לפני רבע מאה צרכת קנאביס עם כמה חברים בוהמיינים. יתכן וחלק מחברייך צורכים קנאביס עד היום. האם את חושבת שמקומם של החברים הליברלים הללו מאחורי סורג ובריח? כי זה מה שהחוק אומר. לא רק שהם עברו ועוברים על החוק כצרכני סמים, הם סיפקו לך סמים. הם עברו עבירת סחר והדחה לשימוש. תחשבי על החברים האלה לרגע ותדמייני איך החיים שלהם היו נראים אם בזמן שאת נמנמת אחרי אכילת ביסלי גריל המשטרה הייתה דופקת בדלת.

לגבי המחקרים בעד או נגד קנאביס ותרופות. את חושבת שכל  המחקרים מוטים? אז בואי נניח לרגע את המחקרים ונדבר רק עובדות:

1.   תרופות מרשם הורגות, הורסות את הגוף ואת הנפש. כל שנה מתים יותר אנשים מתרופות מרשם מאשר מכל הסמים הלא חוקיים ביחד. תרופות מרשם הורסות את הכבד וגורמות לבעיות פסיכיאטריות קשות עליהן יעיד כל מי שהתחיל עם אופיאטים נגד כאב גב ומצא את עצמו חודש אחרי לוקח ציפרלקס כדי לצאת מהמיטה בבוקר.

2.  קנאביס לא הורג, קנאביס לא מזיק לגוף, הנזק הנפשי של קנאביס מוטל בספק. (עובדה, אין הוכחה חד משמעית שקנאביס גורם לנזק נפשי)

3.  הרבה תרופות מרשם מסוכנות ניתן להחליף בקנאביס.

 אי אפשר לערער על עובדות אלה. מהם נובעת דעתי וקשה לי להאמין שלא תסכימי אתה: אם יש חלופה בטוחה לתרופה מסוכנת רצוי להשתמש בה כפתרון ראשון ולא כמוצא אחרון. במידה וכואב לי הגב אני מעדיף שאכטה על אתופן 400. למה? כי עם קנאביס אני אקום בבוקר כמו חדש ועם אתופן אני אהיה זומבי יומיים. אם אקח אתופן יותר משבוע ואפסיק יתחילו תסמיני גמילה קשים. ב15 שנות צריכת קנאביס יצא לי להפסיק לעשן לתקופות ארוכות ואחרי יום-יומיים בהם אני קצת עצבני אין יותר "תסמיני גמילה".

לא בא לך להיאבק למען מי שנורא חשוב לו להיות שיכור קלות או קצת מסטול? סבבה, אף אחד לא מבקש ממך להיאבק אבל לא נראה לי שזו דרישה מוגזמת לפחות לא להפריע.

כמוך, גם אני לא חושב שכל חוויה אנושית צריך להטביע בקנאביס. אני כן חושב שזה גיוון נחמד ובטוח מאוד לרענן שיגרה. אני אוהב סקס סאחי, אני אוהב סקס מסטול. בכל מקרה, אני לא חושב שאני צריך לשבת על זה בכלא. שאלה, אם בן זוגך היה רוצה לרענן קצת את חיי המין שלכם,  היית מעדיפה שהוא יביא ג'וינט או את השכנה?

 אז למה חשוב לשנות את מדיניות הסמים? לדעתי יש שתי סיבות עיקריות:

1. אני הורה לשני ילדים, אני לא משלה את עצמי.  שכשהם יגיעו לגיל הנכון הם יתחילו להתנסות בסמים. לחשוב שזה לא יקרה זה לטמון את הראש בחול. אני גם יודע שהסמים שהם יתנסו בהם לא יהיו הסמים שאני התנסיתי בהם. במקרה הטוב הם יעשנו חשיש מטונף העשוי מצואת גמלים, כדורים פסיכיאטרים מרוסקים ואזבסט. במקרה הרע הם ינסו סמי פיצוציות שאף אחד לא יודע ממה הם עשויים. בהינתן האפשרויות האלה אני מעדיף שהם יצרכו קנאביס והדרך היחידה להבטיח את זה היא לשנות את מדיניות הסמים.

 2. 30,000 מעצרי קנאביס בשנה אשר רובם נסגרים מחוסר עניין לציבור. זהו בזבוז משאבים עצום. לא הגיע הזמן שנפסיק לאפשר למשטרה להשחית את זמנה על שטויות? רק כך נוכל לפנות את כחולי המדים לטיפול בפשע. את יכולה לקרוא על זה בפוסט הזה:

דרך אגב, יש עוד דבר אחד בו אנחנו מיושרים. גם אני חושב שהמוסיקה של פינק פלויד מחורבנת.

Related posts

Leave a Comment