שוטר צולם מכה, אברך תובע מאתיים אלף ש"ח

אביאל מגנזי YNET 2/10/2013

 

בהפגנה שתועדה בחודש אוגוסט נראה שוטר מג"ב מכה את האברך, אחרי שהפגין עם חבריו בבית שמש נגד בנייה בעיר. "אי אפשר לתקוף באכזריות אזרח שכל חטאו היה שמחה על הריסת קברים", טוען עורך דינו. 

תביעה על סך 200 אלף שקל הוגשה אתמול (יום ג') נגד שוטר מג"ב ונגד המדינה, על ידי אברך מבית שמש הטוען כי הותקף על ידי השוטר במהלך הפגנה בעיר.

 

האברך, גדי רז, בן 24, הפגין בחודש אוגוסט יחד עם חבריו נגד בניית שכונה חדשה בבית שמש, מאחר שלטענת הזרם החרדי שאליו הוא משתייך, במקום ישנם קברים יהודיים עתיקים ולכן אסור על פי ההלכה לבנות שם.

אירוע התקיפה תועד בסרטון, שבו נראה השוטר המכה רודף אחרי רז לאחר שזה פתח את דלת הניידת שבה ישב. השוטר תקף אותו באגרופים אף שהוא שכב על הקרקע, עד שאחד מחבריו השוטרים עצר אותו. בהמשך תועד השוטר מכה את רז שוב באגרופים בפניו בשעה שהשוטרים אוחזים בו ומנסים לעלות אותו לניידת. בהמשך נראה רז יושב בניידת שותת דם.

 

בכתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד איתמר בן גביר, טוען רז כי פתח את דלת הניידת רק כי ביקש להשיב כובע שנפל לאחד האברכים שנעצרו. אך לגרסת המשטרה רז ביקש למלט את אחד מחבריו ולכן פתח את הדלת.

רז טוען עוד כי לאחר שהובהל לבית החולים לקבלת טיפול, הוחלט לכלוא אותו למרות מצבו ואף שלא הייתה כל עילה לכך, וכי בכניסתו לבית המאסר הוא נדרש להתפשט באיומים, ואוים גם נוכח סרובו לקבל טיפול בבית החולים. לבסוף קיבל רז טיפול בבית החולים, ואובחן סובל מכמה חבלות בפניו.

 

עו"ד בן גביר אמר עם הגשת התביעה: "אין לי ספק שאם המגב"ניק היה תוקף תושב תל אביב, הייתה כל המערכת נעמדת על הרגליים האחוריות עד שישעו אותו, ובצדק. התחושה היא שבגלל שמדובר בחרדים, הכול מותר, אין דין ואין דיין. אפשר לא להסכים עם המפגינים אך אי אפשר לתקוף באכזריות אזרח שכל חטאו היה שמחה על הריסת קברים

 

Related posts

Leave a Comment