רופא אמריקאי בכיר מביע תמיכה בלגליזציה

עורך הבריאות והרפואה הראשי של ABC News, ד"ר ריצ'רד בסר, חשף במהלך הקטע האחרון בתכנית האירוח 'השבוע', שהיה בעבר ספקן לגבי הטענות המקיפות את הלגליזציה, אך כעת דעותיו התפתחו.

ד"ר בסר, שהצטרף לחדשות ABC לפני כחמש שנים לאחר קריירה ענפה עם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, הסביר למנחה ג'ורג' סטפנופולוס שהוא מרגיש שאיסור על מריחואנה הוא פשוט לא הגיוני.

"זה פשוט לא הגיוני שאין למבוגרים את חופש הבחירה להשתמש במריחואנה מבלי לעבור על החוק, אבל יש להם את חופש הבחירה עם האלכוהול. למריחואנה יש פחות סיכוי למכר, היא נוטה פחות לגרום לתאונות דרכים ומומים מולדים ולפחות אלימות במשפחה," אמר בסר.

"אז איך אתה באופן רציונלי אומר שזה בסדר לשתות אלכוהול, עם פרופיל כזה של נזק, אבל זה לא בסדר להשתמש במריחואנה מדי פעם?"

כתב המשפטים הבכיר פייר תומאס ניסה להגיב לטענותיו של בסר בציטוט המחקר האישי שלו עם רשויות אכיפת החוק. "אחד דברים שהם מציינים הוא שזו לא אותה המריחואנה שאבא שלך עישן. ושהמריחואנה היום היא פי שלוש יותר חזקה …והם מאוד מודאגים לגבי ההשפעה על אנשים צעירים יותר."

ד"ר בסר אמר כי בעוד שיש לו חששות לגבי ילדים המשתמשים במריחואנה, הוא מאמין, שבין אם זה חוקי או לא, ילדים הולכים להשתמש בה בכל מקרה. "זה לא איתות לילדים שזה בסדר לעשן גראס. אבל אני מכיר את הקהילות בהם אנו חיים, הילדים יעשנו בכל מקרה."

בסר הוסיף כי החברה עומדת בפני בעיות דומות בכל הקשור לאלכוהול, "כרגע זה קשה לשמור על האלכוהול מחוץ לידיהם של ילדים …" עם זאת, הוא מסביר כי לחשש שמריחואנה תיפול לידיהם של ילדים לא צריכה להיות שום השפעה על השאלה האם זה צריך להיות חוקי למבוגרים.

כתיבת תגובה