רוסיה טוענת שמצאה סמים על ספינת גרינפיס שנלכדה

לפי ועדת החקירה הרוסית, על הספינה שפעיליה מוחזקים במעצר ומואשמים בפיראטיות נמצאו סמים קשים; גרינפיס: מדובר ככל הנראה בציוד רפואי

חוקרים רוסים טוענים כי מצאו סמים קשים על סיפון ספינת  גרינפיס,שנלכדה בחודש שעבר כשפעיליה מחו נגד קידוחי נפט באוקיינוס הארקטי. "במהלך החיפושים על הספינה, הוחרמו סמים (ככל הנראה פרג האופיום ומורפין), מסרה ועדת החקירה הרוסית. מארגון גרינפיס נמסר בתגובה כי הטענה למציאת סמים לא חוקיים על הספינה מהווה "הכפשה". "אנו יכולים רק להעריך שהרשויות ברוסיה מתייחסות לציוד הרפואי שהספינות שלנו מחוייבות לשאת לפי החוק הימי", נאמר.

30 פעילי איכות הסביבה שהיו על הספינה, בהם שני עיתונאים, מוחזקים במעצר ברוסיה זה שבועיים. בסוף השבוע הם הואשמו בפיראטיות וכתוצאה מכך עלולים להישלח לכלא לתקופת מאסר של עד 15 שנה. בהצהרת ועדת החקירה הרוסית נמסר כי האישומים נגד העצורים יכולים להשתנות לאור העדויות שנמצאו בספינות.

הפעילים, שהגיעו מ-18 מדינות, נעצרו כשהפגינו נגד קידוחי הנפט הימיים סמוך לאסדה ליד האי נוביה זמלאיה. שניים מהפעילים ניסו ככל הנראה לעלות לאסדה, ואז השתלט צבא רוסיה על הספינה ששמה "זריחה ארקטית", וגרר אותה לנמל מורמנסק.

 

המשך קריאה

הארץ

Related posts

Leave a Comment