רונדה רוסי, מתאבקת בספורט לחימה משולבת, יוצאת נגד ההחלטה של ועדת הספורט להשעות את הספורטאי ניק דיאז לחמש שנים. ההשעייה הגיעה לאחר שנתגלה בבדיקותיו שימוש חוזר במריחואנה.
 
רונדה אמרה לעיתונות ביום רביעי "אין זה הוגן שישעו אותו לחמש שנים". רוב האנשים חושבים שההשעיה מגוחכת, אך רוסי רונדה משזכתה לפחות באליפות אחת, לקחה את זה צעד קדימה באומרה לעיתונות שאין היא חושבת שיש להעניש ספורטאים כלל על שימוש במריחואנה. "אני נגד בדיקות בכלל של מריחואנה, אין להעניש ספורטאים על שימוש בקנאביס או כל עשב מן הצומח. לא מדובר בסם שמשמפר את ביצועיו של הספורטאי. לבדיקות אין שום קשר לרוח הספורט או תחרותיות, הן נעשות ממניעים פוליטיים".
 
למרות שמריחואנה מקוטלגת "כסם מסוכן בלה בלה בלה לא רפואי דרגה 1". היתרונות שיש לו להציע לספורטאי מסתכמות בשיפור הריכוז הפגת לחץ, מתחים וכאבים. דיאז וספורטאים רבים אחרים צורכים את הצמח בזמנם הפנוי לא למטרות תחרותיות או שיפור ביצועים. דיאז בעצמו מחזיק ברישיון רפואי בקליפורניה. בהחלטה להשעותו, הוצג דיאז כרמאי ונוכל. מדובר בספורטאי שסובל מכאבים כרוניים שקיבל היתר 'חוקי' להשתמש בצמח,ובכל זאת רודפים אותו!
 
אך רוסי רונדה איננה באה להגן על החוק, אלא תוקפת אותו ואת הרעיון שלספורטאים אסור לצרוך מריחואנה כלל. "אם מישהו נבדק לשימוש בסטרואידים, זה באמת יכול לפגוע בו, ומישהו אחר מעשן צמח שעוזר ומשמח אותו, ומושעה לחמש שנים. אין זה הוגן". אומרת רוסי, ומוסיפה שבדיקות למריחואנה אינן אלא חדירה לפרטיות, אין להם שום קשר לספורט, וודאי שאינן מוסריות. אם דיאז היה לוקח סטרואידים חלילה, הוא היה צפוי לקבל עונש קצר בהרבה מאותה הוועדה בדיוק…
דיאז מעולם לא נמצא משתמש בסטרואידים, ולא נחשד אי פעם שניסה לפגוע ברוח הספורט בשום צורה. כל חטאו של  דיאז שסובל מכאבים כרוניים, ומצא מרפא בצמח שאינו רעיל או מסוכן לגוף האדם.מקור HUFFPOST