קופי שופס לממכר קנאביס אולי יפתחו בקרוב ברובע קרויצברג שבברלין

מבחינה משפטית קניית כמה גרמים של מריחואנה עלול להפוך בקרוב למציאות בברלין. לראש העיר החדשה של רובע קרויצברג, מוניקה הרמן, יש תוכניות לפתיחת קופי שופ לממכר קנאביס הראשון בגרמניה.

כאשר מוניקה הרמן נכנסה לתפקיד כראש העיר של רובע ברלין-קרויצברג בחודש אוגוסט, היא העלתה את הלגליזציה של קנאביס לראש סדר העדיפויות. זה נושא שהצית מחלוקת בעיר הבירה. הרמן הולכת בצעדיו הפוליטיים של קודמה בתפקיד, פרנץ שולץ. היא רואה לגליזציה של קנאביס כאמצעי להתמודדות עם בעיית הסמים הגדולה ב-'Görlitzer פארק', שהתפתח לאחד ממרכזי סחר בסמים המרכזיים של העיר.

Colorful banner held by thousands of demonstrators for legalisation of marijuana<br />Photo: picture-alliance/dpa
Colorful banner held by thousands of demonstrators for legalisation of marijuana
Photo: picture-alliance/dpa Berlin: at the "Hanfparade," thousands of people demonstrated in August for legalization of marijuana

רוב גדול במועצת קרויצברג גיבו את המהלך כחלק ממאמצים לרסן את הסחר המקומי בסמים, מדווח העיתון 'Sueddeutsche Zeitung'. ראש העיר של הרובע, מוניקה הרמן מוסיפה: "מדיניות האיסור" של העשורים האחרונים נכשלה: "עכשיו עלינו לחשוב על פתרונות לא שגרתיים".

"אם אנחנו רוצים להשתלט על הסוחרים ועל המוצרים שלהם, עלינו לנהל את ההפצה," הפוליטיקאית ממפלגת הירוקים אמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית. היוזמה צריכה למגר את העסקים של הסוחרים וגם למנוע צריכה.

זה מסמן צעד משמעותי עבור אלה המחפשים שינוי במדיניות הסמים. "זה מוציא את הסוחרים מחוץ לעסק ויוצר מבנה, שבו אפשר לקנות קנאביס ללא תוספים, כך שזה פחות מסוכן", אמר גיאורג וורט מארגון הקנאביס של ברלין, "Hanf Verband," אמר לעיתון. "התחלנו קמפיין להניע ערים אחרות לעשות את אותו הדבר, קופי שופס או מועדוני קנאביס חברתיים, כמו בספרד, יכולים לפתור את כל הבעיות שאנחנו עומדים בפניהם בשל איסור".

Person looks into the big front window of Cannabis coffee shop Kandinsky, in Amsterdam<br />Photo: dapd
Person looks into the big front window of Cannabis coffee shop Kandinsky, in Amsterdam
Photo: dapd Cannabis coffee shop "Kandinsky," in Amsterdam

למרות 60 פשיטות על פארק Görlitzer, העסקים עובדים כרגיל, "אני לא חוויתי סוחרים אגרסיביים", אמרה תושבת ברלין-קרויצברג. "אף שהם פונים אליך בתדירות גבוהה. לא הייתי מתנגדת לקופי שופס באזור שלי."

Related posts

Leave a Comment