קנאביס לדלקת מפרקים: מחקר חדש מסביר מדוע

כשליש מהקנדים על קנאביס רפואי משתמשים בו לדלקת מפרקים, כעת מחקר חדש מראה מדוע הקנאביס עשוי להיות שימושי עבור המפרקים הכואבים.

סטטיסטיקה ממשרד הבריאות הקנדי והקונצורטיום הקנדי לחקר קנבינואידים ( CCIC ) מצביעים על כך ש-36 אחוזים מהמטופלים במריחואנה רפואית בקנדה משתמשים בקנאביס לטיפול בסוג מסוים של דלקת מפרקים ומחקר שפורסם לאחרונה מצביע על כך שעל ידי התערבות באותות בחוט השדרה, קנבינואידים סינטטיים עשויים להקל על הכאב.

במחקר שמומן על ידי המכון למחקר דלקות פרקים בבריטניה והמכונים הלאומיים לבריאות (NIH), מדענים מאוניברסיטת נוטינגהאם השתמשו במודלים של עכברים עם דלקת מפרקים ניוונית כדי להציע הסבר מדוע חולים רבים עם דלקת מפרקים מסתמכים על מריחואנה לטיפול בכאב.

הם בחנו אתרי תא עצב הנקראים "קולטני CB2" וציינו כי כאשר פעולות ספציפיות של הקנאביס הופעלו עליהם הם "הראו השפעות אנטי דלקתיות". נתונים קליניים וטרום קליניים שנאספו מהמחקר של דגימות רקמה שנלקחו גם מחולדות וגם מבני אדם עם נזק מפרקים osteoarthritic הראו שינויים משמעותיים בביטוי מסלולם של הקנבינואידים, אשר הראו כי הגוף באופן טבעי מאפשר את מנגנון ההקלה על כאב זה.

הצוות דיווח על העדות הראשונה לביטוי CB2 mRNA בחוט השדרה האנושי ומדגים קורלציה שלילית עם נזקי מפרקים. החוקרים הגיעו למסקנה כי קנבינואידים המפעילים מסלולים אלה טומנים בתוכם הבטחה בטיפול בחולים בשלבים המוקדמים של דלקת מפרקים ניוונית. חולי דלקת מפרקים מייצגים את הקבוצה הגדולה ביותר של קנדים המשתמשים במריחואנה רפואית מאשר כל מצב רפואי אחר על פי ג'ייסון ג' מקדוגל, פרופסור לפרמקולוגיה ואלחוש באוניברסיטת Dalhousie. הוא מאמין כי מלבד קנבינואידים סינטטיים שחוקרים רבים מגלים בהם עניין מיוחד, הוא חושב שהם צריכים לשקול גם קנאביס טבעי כמושיט יד יעיל לטיפול בכאב.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה