קולורדו ממשיכה להצביע על הדרך הנכונה. אחרי לגליזציה למטרות פנאי וההצלחה המסחרית המסחררת, מדינות רבות ממהרות או מקוות ללכת בדרכה. ולמרות שלמושל היו מעט היסוסים והתנגדויות בנושא הלגליזציה, אחרי ההערכה כוללת של 100 מיליון דולר והפרסום הרב, נראה שהוא ראה את האור.

עכשיו המושל רוצה לשחרר את האסירים ולמחוק את התיקים הפליליים שלהם – כדי שהם יוכלו לחזור לחיות חיים נורמלים. "תחת הצעת החוק החדשה, אסירים שהואשמו בחוקי איסור המריחואנה המיושנים, ישוחררו והפשע יימחק מהתיקים שלהם".

לא ברור אם רק פושעים עם עבירות קלות ישוחררו, האם למשל אסירים שנתפסו בזמן נהיגה ישוחררו גם, עדיין מדובר בהצעת חוק מהפכנית. "למושל רקע רחב של החלטות מהלב ועשייה של מה שהוא מרגיש כנכון", זו היא רק התקדמות טבעית. בעוד שארה"ב היא אחת המדינות היחידות בעולם שלא מאשפרת הקלה רטרואקטיבית בעונשים, התוכנית של המושל תשחרר אסירים שכרגע נמצאים בכלא ופשוט תמחק את כל התיקים של "שימוש עצמי". כך קולרדו צועדת צעד נוסף קדימה, וקובעת שהיא בירת המהפכה הירוקה.

זו היא רק ההתחלה, יש עוד 49 מדינות לעבור לשנות חוק אחרי חוק, ולשחרר אלפי-אלפים של אסירים שכל חטאם הוא אהבת צמח. קולורדו היא המקום שבו יגלגלו, ויעשנו את המהפכה לעיני הדיקטטורים. בגלל שבשלב מסוים, ועדיף מוקדם ממאוחר, אף "פושע" מריחואנה ירגיש חשש שעתידו ייהרס בגלל צמח. כפי שנאמר רבות בזמן האחרון, זה שאלה של מתי ולא האם.

המוסריות תמיד מנצחת.