קולורדו תפשוט על מטופלים ומטפלים במריחואנה רפואית

פקידי הבריאות בקולורודו הודיעו ביום שישי שיטילו סנקציות חדשות על מטופלים במריחואנה רפואית שרופאים נתנו להם רשות לגדל יותר מהמספר הסטנדרטי של צמחי מריחואנה.

החל מיום שני, מחלקת הבריאות בקולורדו תשלח מכתבים לרופאים שהמליצו על כמות צמחים גבוהה לחולים, ותדרוש מהם לספק תיעוד נוסף על הצורך בצמחים נוספים.

ד"ר לארי וולק, המנכ"ל של המחלקה, אמר שרופאים חייבים לספק מידע רפואי לא רק על החולים שקיבלו המלצות מוגבהות אלא גם מחקרים המראים כי מצבם של המטופלים דורש יותר מריחואנה רפואית בממוצע.

ההוראה הרפואית החוקתית של קולורדו לגבי מריחואנה מגבילה את החולים לשישה צמחים, אלא אם כן "כמויות גדולות יותר הם צורך רפואי לטיפול במצבו הרפואי המגביל של המטופל."

"אנו זקוקים למידע," אמר וולק . "החוקה אומרת "צורך רפואי בלבד".

וולק הכריז זאת ביום שישי בפגישת העירייה שאירחה את מחלקת הבריאות למריחואנה רפואית. כמו כן, במהלך הפגישה, הוא חשף הצעת חוק שתגביל בקפדנות את המטפלים מריחואנה רפואית – אנשים שמגדלים קנאביס לחולים שאינם יכול לגדל בעצמם -שיוכלו לשרת כעת רק חמישה חולים ולא יוכלו לגדל יותר משישה צמחים לכל מטופל. מטפלים יכולים כעת להגיש בקשה לויתור ולשרת יותר מחמישה חולים.

ההכרזות הביאו תגובה נזעמת מצד הקהל. פעיל אחד של מריחואנה רפואית צעק, "פשיסט!" כאשר וולק דיבר. מאוחר יותר, במהלך עדותו הציבורית, פעיל אחר קילל את וולק.

"זה פלילי", אמר ג'יימס קלארק ג'וניור, מטפל מאקרון שאמר שהוא משרת 25 חולים בגלל שיש כל כך מעט מטפלים במישורים המזרחיים. "זה פשוט רוע. זה פוגע באנשים שחולים מאוד."

התומכים אומרים שיש צורך בספירת צמחים גבוהה יותר בכדי להכין מוצרי מאכל ממריחואנה ותרכיזים, שלדבריהם הם דרך הטובה ביותר לטיפול בחלק מהחולים.

בקולורדו יש כ-3,300 מטפלים מריחואנה רפואית, אמר וולק, ו-24 מהם רשומים ליותר מחמישה חולים. מטפל אחד אפילו משרת 82 חולים.

גורמי אכיפת החוק העלו שוב ושוב חששות מפני מטפלים המגדלים עבור מספר גדול של חולים או חולים שיכולים לגדול מספר גדול של צמחים, בטענה כי הם יכולים להיות מקור למכירת מריחואנה בלתי חוקית. ביקורת מדינה בשנה שעברה המליצה כי המחוקקים יפשטו על מטפלים ומטופלים המגדלים מספר רב של צמחים.

Related posts

Leave a Comment