קולורדו אינה מאושרת – נהגים הנוהגים תחת השפעת THC חומקים מעונש.

חקיקה חדשה, ביטול ו/או התקנת תקנות, גורמות לכאב ראש לאלו אשר מנסים לאכוף את כל אותן החוקים והתקנות החדשים.

מעשה שהיה כך היה: בחודש יוני נעצרה מלאני ברינגר עקב לוחיות רישוי שפג תוקפן. בגחמה רגעית, למרות שהיא לא הראתה כל סימן לפני שנעצרה, הקצין חשד שהיה נהגה כאשר היא מצויה תחת השפעת סמים. הקצין החליט לבצע בדיקה במקום, ולרוע מזלה של הגברת היא נכשלה בבדיקה זו כישלון חרוץ.

מלאני סיפרה לקצין שהיא תחת טיפול תרופתי והקנאביס עוזר לה להישאר ממוקדת ולנהוג טוב יותר ושזה אינו גורם לה להרגשת "היי". בזמן האירוע מלאני החזיקה ברישיון והייתה מטופלת במריחואנה רפואית, אבל בגלל שהיא נכשלה במבחן השדה, היא נדרשה לתת דגימת דם. בדיקת דמה של מלאני הראתה יותר מכמעט פי ארבעה מהגבול המותר משפטית של THC בדם, שהוא 5 ng / ml.

כאשר מלאני הופיעה לבית המשפט בעקבות האירוע, חבר המושבעים דווקא בחר לקבל את טענותיה ולצדד בה, מדוע? ובכן, באופן חלקי משום שרבים מהמושבעים לא יכולים לעבור כל הבדיקה בה נכשלה מלאני. וכן כי המושבעים לא ראו בערכים שהוצגו בבדיקת הדם כערכים גבוהים. במילים אחרות, רמות ה-THC בדם שהוצגו אינן חזות הכל, אין לראות בהן כקביעה לעניין קביעת הכישורים המוטוריים והתפקודים הקוגניטיביים של האדם. בעוד מבחינה משפטית בדיקת הדם של מלאני הייתה גבוהה מהמותר, היא לא הראתה כי הוא היה בכך כדי לפגום בתפקודה – וזה למעשה הכריע את הכף בעייני המושבעים.

המושבעים הלכו אחר עובדות – אלכוהול פגע בתפקודם של הנבחנים מבחן אחר מבחן, בעוד THC פשוט לא.

  • טום ריינס, הפרקליט המחוזי של מחוז קולרדו, אמר, "אתה מסכן את חיי אדם. אני רוצה שהמסר יהיה מובן. נהיגה תחת השפעת סמים – ללא קשר אם נצרך בשעות הפנאי או מסיבה רפואית. הדבר פוגם בכושר הנהיגה"