בית / חדשות / בעולם / ציפיות גדולות יותר לקנבוס… קליפורניה אומרת כן.
ציפיות גדולות יותר לקנבוס… קליפורניה אומרת כן.

ציפיות גדולות יותר לקנבוס… קליפורניה אומרת כן.

פלנט וואצ' – ההצדקה המצועצעת והמזויפת להחרמת קנבוס בגלל שמישהו עלול לגדל מריחואנה בסתר, נשמעת חסרת הגיון עוד יותר אחרי שוושינגטון וקולורדו התירו שימוש אזרחי ולא רפואי במריחואנה.

עצרו לרגע והביטו סביב. הביטו למעלה. השמיים לא נפלו, נכון? אנשים  בקולורדו קונים מריחואנה חוקית – הציווליזציה כמו שאנו מכירים אותה לא התרסקה.

עד עכשיו, כולנו ראינו בטלויזיה עיתונאים המדווחים מתורי המתנה עצומים בקולרודו, על בעלי חנויות החוששים שלא יעמדו בביקוש. המחזה המלבב הזה עתיד לחזור על עצמו בוושינגטון במהלך השנה.

אבל הדבר היחידי החדש שקורה פה בעצם, הוא שזה נעשה בגלוי, כי המריחואנה חוקית.

ברחבי המדינה, אחוז נכבד של אמריקאים עושים את אותו הדבר – רק ביתר דיסקרטיות כדי שלא ייעצרו בגלל זה. ובניגוד לתושבי קולורדו, הם אינם משלמים מיסים, ורכישות הסמים שלהם, מממנות עסקים אלימים של ברוני סמים וכנופיות רחוב.

אינני בעד הלגליזציה של הצמח בקולורדו בגלל שאני מעשן אותו (אני לא). אלא שנמאס לי לראות את כספי המס שלי הולכים למעצרים של "סטלנים".

ומערכת אכיפת החוק שלנו היא הכול למעט הוגנת, חבריי ה"סטלנים" – אחד בעל תואר דוקטורט במדעי המחשב, והשני עורך דין למיסוי – לעולם לא ייתפסו על עבירה זו. הגורל הזה שמור ל"סטלנים" ממעמד אחר – אנשים כמו רמרלי גרהאם, מתבגר בן שמונה עשרה, אפרו-אמריקאי שנורה על ידי שוטר ברובע ברונקס בזמן שניסה להחביא כמות קטנה של מריחואנה.

 אך עוד לפני שקולורדו הגדירה מחדש את המושג "הרי הרוקי הגבוהים (HIGH ROCKY MOUNTAINS)", וללא תרועת חצוצרות, אישרה קליפורניה גידול של קנבוס. קנבוס לא יעשה לך "היי", אך יש לו מעלות רבות אחרות, להלבשה, נייר וחבלים. הזרעים שלו ידועים כמזון ושמן בריאים במיוחד. יש לזרעים מאזן מושלם של אומגה-6 לאומגה-3. ניתן להפוך אותו לדלק ביולוגי. בכל התעשיות הנזכרות כאן השימוש בקנבוס יעיל, חסכוני ופחות מזהם מסיבות שונות. 

לרוע המזל הקנבוס, כמו בן דודו המושמץ, איננו חוקי בארה"ב. בגלל שאתם יודעים, מה יקרה אם מישהו יגדל קצת מריחואנה ויחביא את זה על ידי העמדת פנים שזה קנבוס. אין לזה הצדקה כלל, הבדלי הגידול שלהם כל כך שונים שאפילו קוף יוכל לזהות אותם. זה כמו ההבדל בין גידול תירס וגידול ורדים.

איכשהו סין וקנדה מסוגלים לאפשר לחקלאים לגדל קנבוס מבלי שכל מדיניות הסמים תכשל במדינות הללו. לאיסור המטורף בארה"ב אין שום קשר לסמים. זה בגלל כסף, זה בגלל התעשיות שיאבדו כסף אם יאושר גידול הקנבוס – הכותנה, העץ, תעשיות הדלק – התחרות הזו לא בריאה להם, אז אנחנו משלמים להן, גם בבריאות.היכן הוא אותו שוק חופשי שנטען שיש פה בארה"ב? עלינו לאשר את הקנבוס ולתת לז'וטונים ליפול היכן שייפלו. התעשיות שעומדות להפסיד מהאישור הזה השתמשו בהפחדות ותירוצים של "היסטרית הסמים" מספיק זמן.

עכשיו שהמירחואנה חוקית, לפחות בקולורדו ובוושינגטון ההצדקה המזויפת הזו להחרמת הקנבוס חסרת היגיון לחלוטין.

[מאת ג'ל ריצ'רדסון, מחבר "מתכון לאמריקה: מדוע מערכת המזון שלנו מקולקלת ומה אנו יכולים לעשות כדי לתקן אותה. כתבה זו סופקה על ידי "סיטי ווצ'"]

הוסיף/י תגובה

Scroll To Top