"פרשת דרכי המריחואנה"

לגליזציה של מריחואנה למטרות רפואיות בקולורדו גורמת לכאב ראש לא קטן על בסיס יומי לגורמי אכיפת החוק במדינות הסמוכות.

היא גם נותנת אנרגיה חדשה לאלו המקדמים את שימושה.

 

 

עד סוף שנת 2013, 20 מדינות התירו את השימוש בקנאביס רפואי. סקרים הראו שרוב האמריקאים מאמינים שקנאביס צריך להיות חוקי. בינתיים, כמויות גדולות של קנאביס בלתי חוקי נתפס ע"י המשטרה במדינות השכנות. במדינות אלו שהסיכוי ללגליזציה נמוך, קובעי המדיניות נראים לא בטוחים כיצד להגיב לבעיה.

"פרשת דרכי המריחואנה" הוא סרט טלויזיה באורך של 30 דקות, שמבקר במדינת נברסקה, כאשר שריף שמסייר בכבישים מהירים החוצים את הגבול עם קולורדו, מוצא את עצמו מתמודד עם הבעיה ראש בראש.

התוכנית, שהופקה ע"י חדשות NET, חלק מהשידור הציבורי במדינת נברסקה, לוקח את הצופים לדנבר קולורדו, היכן שתעשייה חוקית בשווי עשרות מיליוני דולרים פורחת, ועיירות נברסקה הסמוכות מרגישות את האפקט.

ראיונות עם מגדלי קנאביס, תובעים, מעשנים ומחוקקים חושפים את המורכבות בהתמודדות עם הנושא בגבולות המדינה.

התוכנית מספקת מבט מאוזן כשהיא מעלה שאלות על ההשלכות של קובעי המדיניות והציבור, שלא דנים בהשמה של הגישות המשתנות לגבי שימוש בקנאביס למטרות רפואיות ולמטרות הנאה.

מחקר של רשת NET שבוצע במיוחד עבור "פרשת דרכי המריחואנה" סקר את גורמי אכיפת החוק בנברסקה וביצע אנליזה של נתוני פשיעה שלא נחשפו בעבר.

 

חלק מהממצאים:

*מאז 2007 מעצרים על הפצה וסחר במריחואנה עלו ב-40 אחוזים. אחוזי האחזקה נשארו זהים במהלך התקופה.

*ברחבי נברסקה, 66 אחוזים מגורמי אכיפת החוק שנסקרו הרגישו שהלגליזציה של קנאביס רפואי בקולורדו השפיעה על הסחר הלא חוקי באיזורם. המספר עלה ל-82 אחוזים כשנסקרו גורמי אכיפה סמוך לגבול.

* מכיבן שבשנת 2014 תחול לגליזציה מלאה בקולורדו, קרוב ל-80 אחוזים מגורמי האכיפה שנסקרו אמרו שהם מעריכים שתהיה עלייה בכמות המריחואנה הלא חוקית שתסופק באיזורם

*60 אחוזים מעורכי הדין ו-55 אחוזים מהשריפים המקומיים בעיירות הגבול, טענו שלחקירות/תביעות של תיקי מריחואנה תהיה השפעה לרעה על תקציבי המחוז.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה