פקיד או רופא?

בימים אלו, בהם משרד הבריאות שוקד בוודאי על הצעתו כיצד לספק קנביס רפואי בצורה יעילה וטובה בהתאם להחלטת ועדת השרים. חשוב לי להביא מקרה שמדגים בצורה כואבת ונוראה עד כמה חשוב לקבל את העיקרון שרק רופאים יתנו את האישור ולא פקידים.

פנה אלי מ. אדם בן 87 סוכרתי, לאחר התקף לב, שקיבל המלצה לקנביס רפואי בתפרחת – מרופאה. פקידה בשם ד"ר תמר לזר לא אישרה את התפרחת ונתנה אישור רק לשמן. מ. ניסה את השמן והדבר לא עזר לו אלא גרם לו לבחילות. חזר מ. לרופאה וזו שלחה שוב בקשה למשרד הבריאות כשהיא מציינת "ביקשתי לתת לקשיש פרחים קיבל שמן אך אינו יכול ליטול עקב תופעות לוואי קשות ביתר בחילות הקאות כאבי בטן. בהתחשב בגיל ובמצב לתת פרחים!!!!!" (סימני הקריאה המרובים – במקור, ראה ההמלצה מצ"ב)תשובתה של הפקידה ד"ר לזר שכלל לא ראתה את החולה ובוודאי לא בדקה אותו הגיעה תוך שבוע, היא כל כך מקוממת שאני מניח לכם לקרוא אותה בעצמכם.

אני חושב על אדם בן 87 שמקבל תשובה כזו כאשר הוא כבר ניסה ובדק את השמן, רק מהמכתב אפשר לקבל עוד התקף. זו רק דוגמא ממקרים רבים שלא נותנים לי מנוח, ומחייבים אותי להמשיך במאבק עד שנוציא את הקנביס הרפואי מידם של הפקידים לטובת החולים.

1422613_562462310499555_885074094_n

Related posts

Leave a Comment