נראה שארצות הברית מתקדמת למשהו גדול בממלכת רפורמת המריחואנה. בתחילת החודש, קבוצה של אנשי חוק פדרליים התקבצו יחדיו וחתמו על מכתב לנשיא שישנה את ההגדרה של הצמח שימחק אותו לחלוטין מרשימת החומרים המסוכנים, כיום הצמח נחשב כחומר מסוכן רמה אחת.

אובאמה יכול אולי להתעלם מהבקשה, אך לא ניתן להתעלם מההתקדמות של המדינה הזו בנוגע למדיניות האיסור של הצמח. אנשים רבים רעבים לכך — לפי המחוקקים בקולרדו, הלגליזציה של הצמח הוא מבצע חלק, לזכות הרפורמה ייאמר שאין צורך בהכנות ביטחוניות כאלה ואחרות והמסים מניבים כמיליון דולר בחודש.

אנשי חוק המביטים קדימה יכולים לראות בקלות את הפוטנציאל הגלום בלגליזציה של הצמח, וכתוצאה מכך הם נשארים חרוצים. נכון להיום 14 מדינות נוספות בדרכן ללגליזציה מוחלטת, חלק מהרשימה: ניו-ג'רזי, אריזונה, אורוגון, רוד-איילנד, פנסילבניה ועוד. 11 מדינות נוספות מקוות לכלול את הנס המריחואנה הרפואית בגבולות שלהן יחד עם חוקי אי הפללה: ניו-יורק, הוואי, אריזונה, מישיגן ועוד.

הנה קמצוץ ממה שהמחוקקים התומכים בלגלזיציה עשו ברחבי ארצות הברית בתחילת החודש:

מרילנד – מוגשת הצעת חוק לאי הפללה

בעודה מתמודדת למשרת מושל מרילנד, הנמלה היט'ר מיזור לא נחה ומנסה גם להשיג לגליזציה במדינה. בשבוע שעבר היא הציגה הצעה שתאפשר לכל אזרח לטייל עם אונקייה של מריחואנה מבלי החשש שלובשי מדים יעצרו אותו — על פי ההצעה, במקום חווית המאסר שמציע הכלא ייאלצו האזרחים לחוות פרידה ממאה דולר קנס.

ניו-מקסיקו – הלגליזציה מתעכבת

נדחה הדיון בוועדת חוקי הסנאט באשר לאמצעי שיאפשר לבוחרים להחליט אם על המדינה לאפשר לגליזציה של הצמח. הסיבה דיון ממושך בנושאים אחרים.

קנטאקי – הוגשה הצעת חוק בנושא "מריפואנה"

בתחילת החודש, הוצגה ההצעה על ידי מרי לאו מרזיאן. ההצעה מבקשת לאפשר גישה למריחואנה רפואית במדינת קנטאקי. הצעת הבית מספר 350, היא ההצעה הראשונה בנושא מריחואנה רפואית שהוצגה במדינה זו. אם תעבור, יוכלו החולים בדמוקרטיה הזו לרכוש צמחים בבתי המרקחת או לגדל עד 3 עציצים בביתם.

רוד-איילנד – הוגשה הצעת חוק בנושא לגליזציה של הצמח

בתחילת החודש לקחו המחוקקים צעד לקראת לגליזציה מוחלטת ברוד-איילנד. סנטור המדינה, ג'וש מילר ושותפים נוספים הגישו הצעה בבית המחוקקים לאפשר לבוגרים מעל גיל 21 לרכוש ולצרוך מריחואנה, בנוסף מבקשת ההצעה לכונן מיסוי ומערכת רגולטורית על הצמח. סקר אחרון מראה ש53% מהבוחרים תומכים בהצעה, עובדה שבניגוד למדינות חשוכות אחרות, יכולה להטות את הכף.

בזמן שארה"ב חוגגת בגדול, ובירוק כאן בארץ ממשיכים "הקיצונים" להתעלם מהמציאות המתהווה לנגד עיניהם, בתקווה שתעבור הסערה. נראה שכדי לקחת את הסיפור הזה צעד אחד קדימה, לכיוון של רפואה חופשית ללא טפילים מיותרים שישתלטו על "אספקת הסחורה", דרושה עקירת שורש של כמה "יושבי כיסאות" במשרות ציבוריות. הימים שיכול היה בכיר לטעון "זה לא בריא ויש לי הוכחות – [אני אלוהים ומשלמים לי על זה]" כבר מזמן מאחורינו. כל יום שעובר ומשרד הבריאות לא מתעשת על החלטותיו, הוא עוד יום שפוגע המשרד בזכות המדינה להיקרא מדינה דמוקרטית, הוא פוגע בזכויות אזרחי המדינה הזו להיות חופשיים בארצם, הוא פוגע על ידי אי-רגולציה, בתמיכה ומימון חומרי נפץ של עבריינים שמתפוצצים ברחובות, וגרוע מכך ועל כך יש לתת את הדין, פוגע המשרד הזה בנושא עליו הוא ממונה: בריאות הציבור.