עשרים ושלושה ראשי רשויות מקומיות בונים תוכנית לאישור והסדרה של יצור הקנאביס בהולנד

מטרתו של המניפסט לפתור את האנומליה ארוכת השנים במדיניות הסמים ההולנדית: כמויות קטנות של סמים קלים יכולים להירכש על ידי אנשים פרטיים ב-coffeeshops המורשים, אך המסחר הסיטונאי נשאר בלתי חוקי ופושעים מפעילים את שרשרת האספקה.

פוליטיקאים בעירייה טוענים שהגישה הנוכחית היא "מגוכחת" ומגבירים את הלחץ על משרד המשפטים כדי לאפשר להם רישיון ספקים חוקי. חלק מהמועצות אפילו שקלו לגדל את הקאנביס בעצמם.

הם אומרים שהמערכת הנוכחית היא בלתי ישימה, מסוכנת וגורמת לעומס יתר על מערכת המשפט הפלילי. רבע מכלל השריפות העירוניות בהולנד מוערכות כ"קשורות לקנאביס."

סביב ה-77 אחוזים מההעמדות לדין קשורות לסמים, ומגבילות את יכולתו של שירות התביעה לדון בעבירות אחרות. כנופיות פשע גונבות חשמל ששווויו נאמד ב-180 מיליון יורו מרשתות החשמל בכדי לספק לחוות הקנאביס הבלתי חוקיות.

פול דפלה, ראש העיר לימבורג של הירלן, אמר: "זה שערורייתי שאנחנו כרשויות נותנים לרשתות פליליות חופש מוחלט ושמים את האזרחים בסכנה. זה באמת חייב להיפסק."

ערים גדולות:

התכנית כבר מגובה על ידי ראשי ערים גדולות, כולל אמסטרדם, רוטרדם, אוטרכט ואיינדהובן.

אבל זה עשוי להיתקל בהתנגדות קשה מצד שר המשפטים איבו אופסטלטן, שפעל על פי מדיניות נוקשה יותר בשלוש השנים האחרונות.

תיירים כעת באופן רשמי אסורים מלבקר ב-coffeeshops – אם כי הנוכחות שלהם נסבלת ברוב הערים הגדולות, כולל אמסטרדם – ומספר ה-coffeeshops צומצם בהתמדה בשנים האחרונות.

המניפסט החלופי יוצג באוטרכט ביום שישי.

"היישום הארצי של ייצור קנאביס מוסמך ומוסדר היא פתרון המתייחס לבריאותם של משתמשים ובטיחות בקהילה ומתמודד עם בעיית הפשע המאורגן," טוען המסמך.

הוא ממשיך ואומר שהשיטה הנוכחית היא "בלתי מתקבלת על הדעת ומערערת את המרקם החברתי הולנדית."

הלחץ גובר על הממשלה לבחון מחדש את מדיניות הסמים שלה. בשבוע שעבר חברת פרלמנט ממפלגת הלייבור מרית' רבל הפכה לפוליטיקאית הראשונה במפלגות הקואליציה לצאת נגד אופסטלטן כשהיא קראה לו "להתייחס לבעיות של הרשויות המקומיות ברצינות."

אופסטלטן טען כי אמנות בינלאומיות יחסמו כל ניסיון להכשיר את הייצור של הסמים הקלים.

אבל הפרופסור למשפטים יאן בראואר, מאוניברסיטת חרונינגן, אמרשיש נקודת יציאה: " זוהי עבירה אבל אתה לא מחויב להעמידה לדין. ניצלנו את זה במכירה בדלת הקדמית ואנו יכולים לעשות זאת גם עם הגידול."

הגבלות אחרות הוכנסו על ידי הממשלה הנוכחית לכפות על ה-coffeeshops ליד בתי ספר כדי לסגור את שעריהם או לעבור ולמנוע מהם למכור קנאביס עם תכולת THC גבוהה.

ב-2012 ניסיון להפוך את ה-coffeeshops למועדונים פרטיים שבו חברים צריכים להירשם ננטש כאשר ראשי הרשויות המקומיות התלוננו שהוא הוביל באופן ישיר לעלייה בסחר ברחוב.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה