שנת 2010 תיזכר כתחילת עידן שנות היובש של ישראל….המצב היה קשה

ישבתי לי כהרגלי בקודש וגלשתי בפייסבוק ומכל מקום אני רואה זעקות לעזרה….מה זה היובש הזה? למי יש קטנה? סוחר אתה חסר  וכמובן התותח שעשה את  ישראל מתייבשת

 

"מעשנים רבים מדברים על מצוקתם מעל לכל במה אפשרית. סקירה אקראית של סטטוסים בפייסבוק, העלתה בין היתר את התוצאות הבאות: "החשיש שמסתובב בשוק – זבל של תולעים/חרא מדינה וחרא של סמים", "עדיף כבר לעשן גללי עזים". היה מי שהציע ש"כל פליט יביא פלטה". הסטלן "אלימלך דודה" הפך לכוכב יוטיוב ומספר ש"כבר חודשיים לא ישן, כי אין מה לעשן". במהלך הסרטון מגששים חברי ילדות נשכחים מא' 2 אם יש מצב 'להתארגן' על חתיכה."

 (אלימלך דודה הגדול שנעלם)

"לקושי בהשגת חשיש בישראל, בעיקר בגלל פעילות נמרצת של שכנינו המצרים, נוספו תלאות נוספות בדמות אכיפה לא ברורה ולא אחידה של המשטרה. כשאלו פני הדברים, מתחדש הקרב על הלגליזציה של הקנאביס: "אולי המצוקה היא ברכה, היא תוציא אנשים מהבתים והם יקראו בקול גדול את האמת"

 

אחרי כמה ימי יובש החלטתי לקום ולעשות מעשה, הפגנה למען הלגליזציה…

מייד הקמתי דף בפייסבוק ששמו עצרת המונית – לגליזציה עכשיו שכלל דף ארוע להפגנה…באמת שציפיתי שיגיעו לפחות 1000 איש, אלפים סימנו מגיע והדיבור היה חזק…

ההפגנה שהתקיימה היום (ו') בכיכר רבין בתל-אביב למען לגליזציה של הקנאביס בישראל נולדה במה שמסתמן כשיאה של "עונת היובש". משתמשי המריחואנה, ויש לא מעטים כאלו למרות האיסור בחוק, מתקשים להשיג את מבוקשם. לקשיים בייבוא הסם, שנולדו בעיקר בעקבות פעילות נרחבת של המצרים, מתווספים הקשיים המקומיים – אכיפה מקרית של המשטרה – שלא אחת בוחרת להיטפל למשתמש הקטן."

 

עונת היובש בארץ מניבה פרי: הסטלן מבקש הכרה

עונת היובש בארץ מניבה פרי: הסטלן מבקש הכרה

ליאורה, מארגנת העצרת, החליטה לקחת את המושכות לידיים ולארגן את המעשנים: "ההפגנה נבעה מהרצון להכות על הברזל בעודו חם. המצב בארץ כה חמור, מעמדו של המעשן כה נחות, שזה הזמן לצאת ולהרים קול זעקה ולא להתעורר בתקופת הבחירות. אני מאמינה שהרבה אנשים רוצים לעשות את הצעד אך חוששים, ולכן החלטתי לקחת על עצמי את ארגון ההפגנה". לפני שההפגנה עברה מעוד אייקון "like" בפייסבוק לכיכר רבין, קיווה מ' שהיא תניב פרי, או לפחות מעט צמח: "אני מקווה שהחבר'ה ינצלו את העובדה שהם סחים ולא מסטולים. מי יודע, אולי נמצא גם משהו לעשן".

 מה שבאמת מצאנו זה את עצמנו עצורים על הפרעה לסדר הציבורי ועוד כמה סעיפים שהמציאה המשטרה, 13 איש נעצרו בהפגנה הזו  וחלק באלימות….

במהלך ההפגנה נעצרו 13 בני אדם במהלך ההפגנה. ליאורה, מארגנת העצרת, עוכבה ושוחררה בתום חקירתה במשטרה. מהמשטרה נמסר כי המפגינים נעצרו כיוון שהפגינו ללא היתר, ולא נענו לבקשות השוטרים להתפזר. בנוסף הם מואשמים כי חסמו כבישים והפרו את הסדר. העצורים יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בעיר.

 

שוטרים עצרו 13 מתוך עשרות בני האדם שהגיעו היום לכיכר רבין כדי לקרוא ללגליזציה של סמים קלים. המשטרה: כמה מהם העליבו ותקפו אותנו

שוטרים עצרו 13 מתוך עשרות בני האדם שהגיעו היום לכיכר רבין כדי לקרוא ללגליזציה של סמים קלים. המשטרה: כמה מהם העליבו ותקפו אותנו

מארגנת ההפגנה, שנעצרה גם היא, שוחררה זמן קצר לאחר מכן בערבות. במוצאי שבת יובאו כמה מהעצורים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בעיר, שם יטענו נציגי המשטרה כי כמה מהמפגינים לא הסתפקו בהפרות הסדר, ובשלב מסוים החלו להעליב ולתקוף את השוטרים שהגיעו לכיכר.  

 

זה היה בשנת 2010, מאז כמות האנשים שהגיעו להפגנות שאף לפחות מ 50 איש וגם זה במקרה הטוב….

 

icon128

 

 בתקווה לשינו מהיר…לגליזציה עכשיו