אב במחוז קמדן בניו ג'רזי מבשל שמן קוקוס מחוזק במריחואנה לבתו בת השבע, הסובלת מאפליפסיה. הוא משלם מכיסו לשלושת הרופאים שמאשרים את השימוש של הילדה בתרופה. הוא נוסע לצדה השני של המדינה כדי לקנות את התרופה. התרופה אשר מפחיתה את כמות הפרכוסים וההתקפים.

אם במחוז פרנקויל בניו-ג'רזי מכינה תערובת דומה לבתה בת ה-14, הסובלת מאפילפסיה מאז הייתה בת שנתיים. האם מוסיפה את השמן ליוגורט ומגישה אותו לבתה כל כמה שעות. דף טיוטה עוקב אחר ההתנהגות וההתקפים של הנערה, דף נוסף הכינה האם עבור הזנים השונים שניסתה, הטעויות וההצלחות בניסויים שעשתה בבתה.

הורים אלו עושים כל מה שניתן כדי לדאוג לילדים שלהם. הם מהמעטים שהצליחו לעבור את המכשלוים הרבים של תוכנית המריחואנה הרפואית של ניו-ג'רזי, שנכון להיום כוללת בסך הכול שלושה נקודות הפצה בלבד. באחת מנקודות אלו מגיעים 2,895 מטופלים שהצליחו לעבור את המכשולים הרבים ולזכות לטיפול הנכסף. זו היא טיפה בים, אפילו על פי הצהרות המושל בתקופה שרק הצהיר על כוונות התוכנית.

בינואר 2010 הפך המושל את ניו-ג'רזי למדינה שניתן בה להשתמש במריחואנה למטרות רפואיות. מאז מדינות רבות הצטרפו. התומכים במריחואנה מקווים שחוקי המריחואנה הרפואית יעזרו לקדם את הלגליזציה כפי שקרה בקולרדו ובוושינגטון. ואכן, ערים רבות בארה"ב התקדמו למדיניות של אי הפללה.

למרות התוצאות יוצאות הדופן של הניסוי בקולרדו, הוויכוח האם לגליזציה תועיל או תזיק לחברה עדיין קיים. השבוע דווחנו מפי 'JAMA' מגזין רפואי, על מחקר שמצא שלמרות שמאז 1999 אחוזי התמותה ממשככי כאבים עלו, במדינות בהם נרשם חוק המריחואנה הרפואית אחוזי התמותה דווקא ירדו ב – 25%.

גם אם לא מדובר היה בתרופת פלא כפי שמדווח על ידי הורים פורצי גבולות, אפילו ברשות לאכיפת הסמים כבר מודים שהמלחמה בסמים נכשלה. החברה שילמה מחיר כבד עבור ההוצאה של הצמח מגבולות החוק, צמח ש"איננו מסוכן יותר מאלכוהול". האזרחים מסכימים עם הקביעה הזו של נשיא ארצות הברית.

ישנם כ-21,000 רופאים בניו-ג'רזי ומתוכם נרשמו לתוכנית המריחואנה 350 בלבד. על עננת עישון המריחואנה יושבת עדיין עננה של דעות קדומות שמונעת מרופאים רבים מלהצטרף לתוכנית. דעות אלו של בערות ופחד מטשטשות עדיין את אלו שאמורים להוביל את החברה על פי שבועתם מלהביט במחקר המדעי ולהודות – הטיפול במריחואנה עובד, היכן שתרופות המרשם ההרסניות, נכשלות.

דבר העורך – CP.