עזרו לקנאביס הרפואי לעזור

קנאביס רפואי

קנאביס רפואי ולמעשה, קנאביס בכלל, הוא אחד הנושאים הכי מעניינים ושנויים במחלוקת בעולם כיום. כן, עדיין. חלקנו היינו רוצים לחשוב ולהאמין שקצת עברנו או התגברנו על הקטע הזה, שזה כבר קצת לעוס ונדוש והבנו את הקטע, אבל מסתבר שלא, והאמת היא שדי בצדק. כל עוד אנשים רבים עדיין נענשים על שימוש בקנאביס או שאנשים חולים הזקוקים לו מנועים מקבלת אישור להשתמש בו על מנת להקל על תסמינים ולעתים אפילו לחוש שיפור משמעותי במצבם – זה ימשיך להיות עניין. כל עוד קיימים דיונים סוערים בנושא חוקיות, לגיטימציה, לגליזציה או דה קרימינליזציה – זה בהחלט ימשיך להיות עניין. בשאיפה, שיום אחד זה כבר לא יהיה.

זו אחת הסיבות שאת הסמינר של סוף התואר שלי עשיתי בנושא קנאביס ובין היתר בנושא קנאביס רפואי כחלק מהרבדים הרבים המרכיבים את העניין הטעון הזה. הרי קנאביס, על אף שרבים עדיין סבורים כך, כבר אינו רק "איזה סם ממכר, מזיק או מסוכן שצעירים פוחזים מעשנים במקרה הטוב וקטליזטור במדרון החלקלק להתמכרות קשה, חיים ברחוב והתקפי פסיכוזה במקרה הרע".

קנאביס הוא צמח רב שימושי שניתן להפיק ממנו מגוון די גדול של חומרים. החל מבדים שונים (מפרשי אוניה, הג'ינס הראשון של ליווייס שאי פעם נוצר) וכלה בתוספי מזון ותרופות לשלל בעיות ותסמינים. קנאביס רפואי, הניתן כיום לחולים הסובלים מבעיות שונות או מחלות כגון סוגים שונים של סרטן, פרקינסון, כאבים כרוניים, מחלות מעיים כמו קרוהן, פוסט טראומה ואפילו אסטמה – יכול לסייע לעלייה בתאבון לסובלים מחוסר בו ומירידה דרסטית במשקל, משכך כאבים אפקטיבי נטול תופעות לוואי קשות ומזיקות שיש למשככי כאבים רבים אחרים, בנייה וחיזוק של עצמות, הקלה על דרכי הנשימה, נדודי שינה והרגעה ועוד ועוד.

ישנם ארגונים כיום, כמו תיקון עולם למשל, אשר פועלים למען החוקיות של קנאביס רפואי והקלה על קבלת האישור עבור חולים, ואפילו מעסיקים מתנדבים שעוזרים בגלגול הקנאביס לאלה המעוניינים לעשן אותו. דרכים אחרות לצרוך אותו הן כמובן אידוי במכשיר הנקרא וייפורזור או בטיפות. לרוב אלה הדרכים העדיפות על מרבית החולים, ללא עשן אינטנסיבי כשל סיגריה, ללא הצורך להתעסק בגלגול ולהשתמש בעזרים כגון ניירות ופילטרים וכדומה.

חשוב לציין שהקנאביס הרפואי חוקי בישראל, מגודל כאן באזורים מסוימים וניתן לחולים – אך עדיין יש חשש גדול מצד רופאים לרשום אותו ומאוד לא קל עבור חולים רבים, בלשון המעטה, לקבל את האישור הנכסף. מצב זה מייצר לצערנו מציאות שבה חולים נאלצים להשיג את התרופה או משכך הכאבים שלהם במקום אחר, באופן לא חוקי, וכמובן גם לשלם עליו הרבה יותר כסף תוך הסתכנות בתיק פלילי או אף גרוע מכך.

חשוב להבין את הקנאביס יותר טוב, להפסיק לחשוש ממנו ולהקל על קבלת האישור אשר לו זקוקים אנשים רבים כל כך. במקום להקשות על אנשים שיותר מכל זקוקים למזור ומרגוע, חייבים לעשות כל שאפשר כדי לאפשר להם ביתר קלות לקבל את הדבר היחיד שיכול להיטיב עמם, להקל על מכאוביהם ולעתים אף לרפא אותם.

מטופלי קנאביס רפואי התאגדו לקואופרטיב חברתי, והם מצליחים להוריד מחירים

Related posts

Leave a Comment