עוקץ הקנאביס של פרופיל הפייסבוק: קנביס בכל כיס

תקופת היובש שפקדה את אזורנו לאחרונה דחפה המון מעשנים לעבור לגידול ביתי עצמאי של קנאביס או לחלופין לנסות ולהתארגן איכשהוא באמצעות מגדלים ביתיים או "כיוונים" מפוקפקים כאלו ואחרים.

חשוב לנו לציין ולהדגיש שמי שמתפתה לקנות קנאביס או חשיש ברשתות חברתיות כגון פייסבוק מאנשים שאינו מכיר, חושף את עצמו ואת כספו לאפשרויות רבות של עוקץ ועוגמת נפש.

המקרה האחרון שבו נתקלנו הוא פרופיל הפייסבוק: קנביס בכל כיס ששינה את השם בעקבות הכתבה לשביט דנון ובטח ישנה עוד בעתיד.

קיבלנו פנייה "מלקוח מאוכזב" של הפרופיל שטען שהציעו לו לרכישה קנאביס במחיר מציאה של רק 70 ש"ח לגרם במקום 120 ש"ח שנפוץ היום באזור תל אביב ושהפרופיל נלחם במחירי הקנאביס המופקעים של סוחרי האזור. אבל, בכדי להנות ממחיר המציאה העממי עליך לרכוש "עשיריה" (10 גרם ) – קרי 700 ש"ח.

על פי הלקוח המאוכזב:

פנו אליי עוד 5 אנשים שנעקצו. התשלום מתבצע בצורה עיוורת, אתה הולך לדואר ומפקיד 700 ש"ח לשם ומספר ת.ז שנותנים לך (מזומן בזמן), על פניו ברור לך שזה עוקץ, אבל גרם מריחואנה ב-70 ש"ח? שווה לנסות. אז אתה משלם, מוציא אסמכתא. ופוף. נעלמים…

יש לי את השם ומספר תעודת זהות וכשביררתי קצת יותר  לעומק התברר שהם שייכים לאיזה עבריין צעצוע אחד משכונת התקווה יהודה (שם משפחה שמור במערכת). הבנתי מאחד הנעקצים שזאת לא פעם ראשונה שיהודה עושה עוקץ מסוג זה בפייס, פשוט הפעם הנעקצים היו חבר'ה שפשוט רצו לעשן קצת. כולם שילמו באותה הדרך ולא ראו מיליגרם.

את אחד מהם הם אפילו גררו לתל אביב לפיצוציה פיקטיבית בתירוץ שהכל מחכה לו שם. אז הוא עלה על אוטובוס, הגיע לתל אביב והלך את כל אבן גבירול פעמיים בכדי למצוא אותם. כמובן שהוא נאלץ לחזור הביתה בלי הכסף ובלי הקנאביס.

אז….שלא יעבוד עליכם!

10012406_10203387845403758_769616816_o - Copy

Related posts

Leave a Comment