מייק קולטר, בן 63, הנלחם בסרטן טוען שהצליח להבריא מהמחלה באמצעות ייצור עצמי של שמן קנאביס. הוא אובחן כחולה סרטן ב-2009 אחרי שהתעלף בעבודה. הוא עבר ניתוח השתלה, אך המחלה פרצה שוב ב-2012 ותקפה את האיבר החדש.

במטרה לשרוד, החל מייק לחפש ברשת תרופות אפשריות – כמו רבים אחרים הוא מצא ביו-טוב סרטון שמתאר את שמן הקנאביס כתרופה לסרטן. לטענתו כבר אחרי שלושה ימים החל לחוות הקלה בכאבים. במאי השנה הוא יצא לאבחון ביופסיה בבית החולים הממלכתי בלונדון.

הרופאים המופתעים הודיעו לו שתאי הסרטן נעלמו. דוברת בית החולים אימתה את טענתו שלא קיבל שום טיפול נגד הסרטן מאז ההשתלה בנובמר 2009. מייק מספר: "הייתי מזועזע מהעובדה שאני עלול למות שוב מאותה המחלה, לא יכולתי לקבל את העובדה הזו, ישבתי בחדר חשוך עם המחשב עד שמצאתי את נקודת האור הזו [מריפואנה]".

"גם אני הייתי בשוק שהרופאים הודיעו לי שאני בריא. אני אדם רגיל ממשפחה רגילה, לא מסומם, הייתה לי מחלה חמורה וזה עזר לי".
הוא התחיל לקחת את התרופה אחרי שצפה בסרט, הוא החל להפיק את השמן בעצמו. לאחר שלושה ימים הסימפטומים נעלמו. הוא החל לגדל בעצמו קנאביס.

מחקר שפורסם באוניברסיטה במזרח אנגליה טוען שהחומר הידוע כTHC הוא אחד החומרים שעוזרים להלחם במחלה. הניסוי נעשה בתאי סרטן ובעכברים ועזר לזהות את התופעה ברמה המולקולרית. החומרים הפעילים בצמח עוזרים במגוון צורות לכגוף האדם, בפעילות המוחית, במערכת העצבים, תפקוד הלב, במערכת החיסונית ואפילו במערכת הרבייה.

או כמו שנאמר במקורות:  "מי שטרח להתרחק מהחוק, ולגלגל בערב שבת יבריא בשבת".