סקר שימוש בסמים 2014: ספר לנו מה אתה לוקח

לכבוד השנה השלישית ברציפות, עיתון הגרדיאן בשיתוף עם מומחי התמכרות, ארגוני תקשורת ואנשי אקדמיה הכינו את סקר הסמים הגדול ביותר בעולם.

 

Drugs composite

כאן תוכל  לקחת חלק בסקר

1. בהתאם לתשובות שלך לשאלות, שאלות נוספות עשויות להופיע.

2. אתה יכול להשתמש אך ורק בלחצנים 'חזור' ועל 'המשך'  שמופיעים בדף כדי לנווט בסקר.
עליכם להימנע משימוש בחיצים של הדפדפן (קדימה אחורה) ובלחצנים אחרים.

3. אף אחת מהתשובות שאתה נותן בסקר לא תשמר, אלא רק כשתגיעו לכפתור ההגשה הסופי ותתנו את הסכמתכם בסופו של הסקר.

4. באפשרותך לראות את ההתקדמות שלך בסקר על ידי ניטור  בין הכפתורים בתחתית הדף.

 

כשזה נוגע לסמים, יש דברים שאנחנו יודעים ( רשימה ארוכה הרבה יותר מ) ודברים שאנחנו לא. אנחנו יודעים, למשל, כי 1 מכל 5 אנשים מעשן טבק בבריטניה ומבוגרים שותים סביב 20 מנות אלכוהול בשבוע.

אבל רק לעתים נדירות הממשלות אוספות נתונים סטטיסטיים על סוגים אחרים של סמים – איך הם גורמים לאנשים להרגיש , כמה הם מוציאים ומה, אם בכלל, הם עושים כדי להישאר בטוחים. אז, בשנת 2011, Mixmag, מגזין מוזיקת ריקודים התחבר עם ד'ר אדם וינשטוק, פסיכיאטר להתמכרויות, כדי להתחיל סקר מקוון עצום ולקבל כמה תשובות לדברים כמו:

• מה המריחואנה המושלמת?
• כמה אנשים מגדלים בעצמם?
• כיצד לגליזציה יכולה לשנות את הדרך בה אנשים מדברים על סמים?

 

אתם יכולים להגיב על הסקר באנונימיות בלינק המצורף

https://www.globaldrugsurvey.com/GDS2014/survey.php

התוצאות יפורסמו במרץ 2014.

סקר הסמים הוכיח את ערכו בעבר: קטמין הייתה מילה שסוכנויות סמים בבריטניה לא הכירו עד שבסקר שעבר אותר שמשתמשים בו במסיבות, מועדונים ובשעות הפנאי.

הנה כמה ממצאים מרכזיים אחרים מהסקרים האחרונים:

Silk Road

בסקר שנערך בשנה שעברה, 22 מהמשתמשים בסמים אמרו שהם קנו את הסמים באינטרנט. דרך המשי הידוע לשמצה היווה רק חלק קטן מהמשיבים  (אם כי מתוך 14 אנשים שהקימו חשבון באתר, רק 3 עשו בעצם רכישה).

במקום זאת, עסקות סמים יכולות להתבצע גם באתרים לגיטימיים באמצעות פרסומות מסוות כמו הפרסומות  של  'Mr Green' או  'Charles White' שיכולים לחמוק מעינהם של מנהלי האתרים.

1 מתוך 5 הודה שלקח אבקות מסתוריות

Amphetamine drugs white powder

חמישית מהצעירים המשתמשים בסמים הודו שלקחו 'אבקות לבנות מסתוריות ' ללא שהיה להם מושג מה הן מכילות.

ב 2012 הסקר גם הראה כי 15 מתוך כל הנשאלים טענו כי לקחו אבקה לבנה לא ידועה ב12 החודשים האחרונים, שליש הודו כי האבקה סופקה על ידי מישהו שלא שהם לא בוטחים בו.

יותר קנאביס ממשקאות אנרגיה

משיבים שהודו בשימוש בקנאביס עברו במספר רב את אלו שעישנו טבק או השתמשו במשקאות עם ריכוז קפאין, או ריכוז סוכר גבוהה.

 

שימוש באלכהול הכי מדאיג

Alcohol

 

19% מאלו שעשו את הסקר רואים את צריכת האלכוהול (צריכה אישית או של חבריהם) כמדאיגה – בהשוואה ל 12% שמודאגים מקוקאין וקנאביס.

 

חקיקה משפיע על הבחירה

הסקר גם מספק קצת תובנות להשפעות של המדיניות הנוכחית של הממשלה, וגם לשינויים הפוטנציאלים במדיניות. 1 מתוך 5 משיבים  אמרו שאם החזקה לא הייתה מהווה הפללה, יתכן והם היו מתנסים, כש 1 מתוך 20 אמרו שהם היו מתנסים בודאות.

בכל זאת הסקר, גם הדגיש מספר תוצאות אפשריות ובלתי צפוית של שינוי כזה:  27% ממשיבי הסקר אמרו שהיו שותים פחות אלכוהול אם החזקת הסמים לא הייתה מפלילה.

למרות העובדה  שזה היה אנונימי והיה מעוצב על ידי אקדמאים ורופאים, יש בסקר הרבה הגבלות. עצם הפעולה של לחיצה על הלינק אומר שלמשיבים יש משהו משותף שלמשתמשי סמים אחרים יכול להיות ואין, מה שאומר שהסקר לא נותן ייצוג מושלם.

מה שעוד משפיע, כמו על כל סקר אחר, למשיבים יכולה להיות נטיה לכתוב את מה שהחוקרים רוצים לשמוע (גם אם זה לא במודע), או יכולים להתקשות בלהיזכר בהרגלי הסמים שלהם בצורה מדויקת.

בכל זאת, הסקר הוא אחד הכלים הטובים ביותר שיש, כדי לשאול אנשים ברחבי העולם לגבי הניסיון שלהם עם סמים חוקיים ולא חוקיים.

Related posts

Leave a Comment