סיגריה אלקטרונית, נוזל לסיגריה אלקטרונית ומה שביניהם

וופורייזר

אולי רק נראה שהם היו כאן תמיד, אבל הסיגריה האלקטרונית (E-cigs) הראשונה פותחה לראשונה בסין. אלינו, אל המערב היא הגיעה בסביבות שנת 2007. למתבונן מבחוץ הסיגריות האלקטרוניות מזכירות במראה שלהן סיגריות רגילות אולם אם צוללים פנימה מיד רואים את ההבדל.

בניגוד לסיגריה רגילה שבה אנחנו שורפים טבק, עם E-cigs אנחנו למעשה מאדים נוזל ייעודי  לסיגריה אלקטרונית. במקום לשרוף טבק אנחנו מחממים נוזלים. לאחר החימום הנוזל לסיגריה אלקטרונית הופך אדים, ואת האדים האלו אנחנו שואפים.

אין אש ואין עשן

עם E-cigs לא צריך לזכור לסחוב אתנו תמיד מצית או גפרורים כי אין מה להדליק. תחת זאת, סיגריה אלקטרונית מופעלת מכוחה של בטרית ליתיום. בנוסף, בכל מכשיר יש מחסנית ותא מילוי אותו יש למלא בנוזל לסיגריה אלקטרונית. בגלל שבסיגריה אלקטרונית אנחנו לא שורפים טבק, אז אין עשן, אבל גם אין חד תחמוצת הפחמן וגם אין ריח רע מסביבנו, המאדה שואף אך ורק את אדי הנוזל.

יש סיגריות אלקטרוניות עם ניקוטין, אבל יש גם ללא ניקוטין

עם E-cigs אנחנו אמנם לא שורפים, לא מעשנים, לא מעלים עשן ואין בה טבק אך יש סיגריות אלקטרוניות שמכילות ניקוטין. יש נוזלים לסיגריות אלקטרוניות נקיים מניקוטין ויש כאלו עם ניקוטין בשיעורים שונים, החל מנוזלים עם שיעור ניקוטין הדומה לזה שקיים בסיגריה רגילה ועד לשיעור קטן מאוד של ניקוטין, המזכיר את אחוז הניקוטין בסיגריות לייט.

בנוסף כאמור, יש כאלו בטעמים שונים ומגוונים, ביניהם: טעם תות, וניל, טופי מלוח, טרופיקלי, תפוח, אפרסק, אוכמניות וכן שילובים מטורפים של וניל-אפרסק, תות-בננה או מיקס פירות. נוזלי הסיגריה האלקטרונית מורכבים לרוב מפרופילן גליקול, שהוא תרכובת אורגנית.

זו היא תחילתה של הסדרה נפלאה

מתנגדי הסיגריות האלקטרוניות, בעיקר הקולניים שבהם, טוענים כי לא קיימת הסדרה ורגולציה בנושא של E-cigs. אבל מספיק לטייל קצת ברשת כדי להבין שזה בול-שיט (סליחה על הצרפתית שלי). כבר בשנת 2014 החל מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה – FDA) להציג רגולציות ולהציב סטנדרטים מחמירים ליצרני ומשווקי סיגריות אלקטרוניות.

בהתאם לרגולציות החדשות שפרסם ה – FDA על כל יצרן מוטלת החובה כיום לפרט מה הם הרכיבים במוצריהם ואף לקבל את אישור ה – FDA בטרם הם מוציאים מוצר חדש אל השוק. כמו כן, חל איסור מוחלט על מכירת סיגריות אלקטרוניות לקטינים וחובה על כל יצרן לפרט על גבי האריזות, הדגימות, הנוזלים וכו' את הסיכונים. בארצות הברית, גם אסור למכור סיגריות אלקטרוניות ומוצרים הנלווים להן במכונות אוטומטיות.

מוצר בלתי מתכלה

סיגריה אלקטרונית היא למעשה מכשיר, מכשיר המופעל על ידי בטריה, ואם מקפידים לרכוש סיגריה אלקטרונית ממותג איכותי, אם זוכרים לטעון את הבטרייה ומקפידים לתחזק נכון את המכשיר אז אפשר להשתמש בו שוב ושוב ושוב. ממש כשם שאנחנו משתמשים באותו המחשב או באותו הטלפן הנייד במשך תקופה ארוכה, כך ניתן להשתמש גם ב – E-cigs. מרבית הסיגריות האלקטרוניות מגיעות עם מטען USB וניתן לטעון אותם אפילו ברכב. אז אם איכות הסביבה חשובה לכם, העדיפו סיגריה אלקטרונית על סיגריה רגילה.

Related posts

Leave a Comment