300 ק"ג חשיש בשווי 30 מיליון שקל נתפסו סמוך לאילת

כוחות צה"ל ומשטרת אילת הצליחו לסכל בשעות הצהריים את הברחת הענק, לאחר שאיתרו עשרה בדואים שאספו את הסם שנזרק להם מגבול מצרים לשטח ישראל. "באילת היו בטוחים שמדובר בחדירה של מחבלים, מה שעורר לא מעט פאניקה בעיר", סיפר קצין משטרה. מתחילת השנה תפסו שוטרי יחידת מג"ן, מג"ב, אילת ולוחמי צה"ל 1.7 טון חשיש

פורסם במקור   Mako

וחות צה"ל ומשטרת אילת הצליחו לסכל בשעות הצהריים הברחת ענק של כ-300 ק"ג חשיש בשווי של 30 מיליון שקלים, הכמות הגדולה ביותר שנתפסה מתחילת השנה. עשרה מבריחים בדואים, תושבי הנגב, הגיעו בצהריים למעבר הגבול "טאבה" שם המתינו לעשרות חבילות חשיש שנזרקו לעברם מהצד המצרי של הגבול.

העשרה אספו את החשיש ועשו את דרכם לכיוון נחל שלמה בהרי אילת במטרה להחביא שם את הסם במערות, לקראת הפצתו לסוחרי סמים בנגב.

 

אך לרוע מזלם של המבריחים שוטרי מרחב אילת, יחד עם לוחמי מג"ב וצה"ל, איתרו את המבריחים ופתחו במרדף אחריהם. במהלך הבריחה הם השליכו את חבילות החשיש הרבות בשטח. "באילת היו בטוחים שמדובר בחדירה של מחבלים, מה שעורר לא מעט פאניקה בעיר", סיפר קצין משטרה שהיה מעורב בתפיסה ל-mako.

 

בתום המרדף הצליחו הכוחות לתפוס את עשרת המבריחים ואת הציוד ששימש אותם. מפקד משטרת מרחב אילת, ניצב משנה קובי כהן שיבח את לוחמי מג"ב צה"ל ושוטרי המרחב שסיכלו את הברחת הענק והביאו למעצר המבריחים. "לא ניתן שאילת תהיה תחנת מעבר של סמים למדינת ישראל", הדגיש נצ"מ כהן

"זה היה מרדף דרמטי. הם היו המומים מכך שחיילי צה"ל הצליחו לאתר את נתיב ההברחה", שיחזר קצין משטרה, "בשלב מסויים הם התחילו להעיף את החשיש לכל הכיוונים. כנראה שכל אחד מהם לקח איתו כמה עשרות קילוגרמים על הגוף. הם הכירו טוב מאוד את תוואי השטח. הם הגיעו עם מספרי מתכת כדי לחתוך את גדר. זו זו אחת מרשתות הסמים הכי גדולות שתפסנו בדרום בשנים האחרונות. מדובר חוליה מתוחכמת מאוד. מבחינתנו, נערכנו באילת כמו למקרה של חדירת מחבלים".

"צריך להבין שתפיסות הסמים לא פוגעות רק בסוחרים שמפסידים מאות מיליוני דולרים בשנה, אלא גם בארגוני הטרור שמתפרנסים מצירי ההברחה שעליהם הם שולטים ברחבי סיני וסמוך לגבול עם ישראל. הם ישברו את הראש כדי למצוא שיטות ודרכים להבריח את החשיש לישראל בגלל הביקוש הגדול לסם", הסביר קצין משטרה.

מתחילת השנה תפסו שוטרי יחידת מג"ן, מג"ב, אילת ולוחמי צה"ל 1.7 טון חשיש.

תמונות מאתר ערב ערב באילת

 

Related posts

Leave a Comment