נשיא גואטמלה קורא למדינות לדון מחדש על מדיניות הסמים בנאומו לאו"ם.

באסיפה הכללית לאומות, בתחילת חודש אוקטובר, נשיא גואטמלה אוטו פרז מונילה, יצא כנגד מדיניות הסמים הכושלת של המלחמה בסמים והפציר לאומות לנסות מדיניות חדשה.

פרז מונילה, שיבח את וושינגטון וקולורדו על הלגליזציה, ואת ברק אובאמה שאיפשר את יישום המהלך של חוקים אלו. הנשיא שיבח גם את נשיא אורוגואי על הצעת לגליזציה של הקנאביס בארצו.

וושינגטון וקולורדו הפכו למדינות הראשונות בארה"ב שאישרו ליגליזציה מוחלטת של קנאביס למבוגרים בחודש נובמבר האחרון. אורוגואי איננה נמצאת הרחק מאחור, בית המחוקקים של המדינה העביר הצעת חוק של לגליזציה לצמח ביולי. הסנאט העביר את ההצעה בחודש האחרון.

"אתה מבין שמדיניות הסמים הגלובלית משתנה מול עיניך כאשר נשיא מדינה אמריקאית לטינית הסובלת מאלימות הסחר בסמים, מהלל יוזמות אמריקאיות ללגליזציה של מריחואנה" אמר איתן נדלמן, מנכ"ל התאחדות הסמים. "נראה שסוף סוף השפיות וההיגיון חודרים לדרגים הגבוהים של הממשלות ביבשות אמריקה".

רפורמת מדיניות הסמים היא שהייתה במרכז הדיונים של הפגישה הכללית באו"ם במהלך השבוע הראשון של חודש אוקטובר. בהתערבותם של ראשי מדינות כמו הנשיא של קולומביה שקרא אף הוא, לשינוי משמעותי וכלל עולמי ברפורמת מדיניות הסמים.

 

Related posts

Leave a Comment