נסיגה זהירה במלחמה בסמים?

הרהוריו של הנשיא אובמה במריחואנה נתנו את הבמה לדיון כנה יותר על ההשקפה המיושנת של הממשל הפדרלי על סם יחסית שפיר. השאלה עכשיו היא האם אובמה יהיה מוכן להוביל בשינוי החוק הפדרלי.

שום דבר לא יכול להיות יותר מבלבל מסטטוס קוו. לאחר שליחת אותות מעורבים במשך כמה שנים, ממשל אובמה איפשר למדינות להתנסות עם כללים רופפים יותר שהפכו את הקנאביס לזמין ביותר.

מילותיו של הנשיא נשענו לכיוון דקרימינליזציה. הוא השתמש במריחואנה בעצמו וחושב שחוקי הסמים מענישים שלא בצדק את העניים והמיעוטים. אבל אמר לבנותיו כי עישון החומר הוא "רעיון גרוע, בזבוז זמן, ולא מאוד בריא."

דוברו הוסיף במהרה שלא חל שינוי בעמדה הרשמית של הבית הלבן, שמתנגדת לכל שינוי בחוק הפדרלי. אבל בתוך ימים, התובע הכללי אריק הולדר אמר שהבנקים צריכים להיות מסוגלים להתמודד עם הכספים של מכירות הקנאביס החוקי ללא פחדים משפטיים.

מספר כולל של 20 מדינות מאפשרות מריחואנה רפואית או חוקית באופן מלא. קליפורניה, אשר עשוי להיות לה הצבעה בנושא בחודש נובמבר, חיה עם מערכת סבוכה המאפשרת שימוש טיפולי אך עם מבנה ושליטה מועטים. כל מי שהולך לאורך המדרכות בעלות הניחוח המתוק של סן פרנסיסקו חייב לתהות: האם יש באמת כל כך הרבה אנשים חולים המעשנים כל היום?

למריחואנה חוקית לא היה שום פוטנציאל פוליטי לפני 20 שנים. אבל עמדותיו של הציבור משתנות, כמו ההצבעות בקולורדו ווושינגטון שהכשירו את המריחואנה. חוויות הלגליזציה של קולורדו ווושינגטון צריכות בקרוב לספק את למדינות אחרות שיעורים על איך לעשות את זה נכון.

כנשיא, אובמה יכולה להזיז את הבירוקרטיה הפדרלית קדימה. מריחואנה היא עכשיו רשומה באופן רשמי בפקודת הסמים המסוכנים כסם מסוכן מהמעלה הראשונה, באותה הקטגוריה כמו הרואין ואקסטזי, דבר אשר שם מגבלות קשות עלמחקק מדעי לגבי הערך הרפואי הפוטנציאלי של הסם.

הרישום המתמשך של המריחואנה כסם מסוכן מהמעלה הראשונה הוא מגוחך על פניו ומקור של כור מצרף משפטי. הגיע הזמן שהממשל הפדרלי  יתחיל לקבל את דרכן של מדינות המוכנות להסדיר את מריחואנה לשימוש רפואי או אפילו למטרות פנאי.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה