נסגר תיק לחוקרת מצ"ח שנחשדה בעבירות סמים

החקירה נפתחה בחודש פברואר בעקבות מידע מודיעיני. מאחר שהחיילת שייכת למשטרה הצבאית הוטלה החקירה על היחק"פ (חקירות פנים), היחידה הממונה על חקירת עבירות פליליות שביצעו חיילי המשטרה הצבאית ומקבילה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשטרת ישראל. החשודה נחקרה ארוכות, נערך חיפוש בביתה וכן חיפוש במכשיר הטלפון הנייד שלה. עוד בוצעה לה בדיקת שתן לגילוי שרידי סם בגופה.

עו"ד פיסו טען בשימוע כי אין כלל תשתית ראייתית להגשת כתב האישום. ראשית, כי מרשתו מכחישה מכל וכל שימוש בסמים, נערכה לה בדיקת שתן

והיא נמצאה נקייה. עו"ד פיסו ציין כי מרשתו נוהגת לעשן טבק מגולגל כתחליף לסיגריות, טבק הנמכר בחנויות ומותר לשימוש על-פי החוק.

עו"ד פיסו התייחס אף לעדויות של חשודים אחרים, אשר בתחילה הכחישו כי מרשתו עישנה סמים אולם בלחץ החוקרים החלו להפלילה וזאת לאחר עדות מבולבלת, בלתי סדורה וחסרת אמינות. עוד ציין עו"ד פיסו כי מרשתו עוכבה שלא כדין למשך יותר משמונה שעות בשעה שהחוק מתיר לעכבה למשך שש שעות לכל היותר. כמו ןכ, טען, לא נערך דו"ח עיכוב ובפעולות אלה יש כדי לפגום בחקירה.

לאחר שהפרקליטות הצבאית עיינה בכל טענותיו של עו"ד פיסו היא הגיעה למסקנה כי יש להורות על סגירת תיק החקירה ולהימנע מהגשת כתב אישום. החוקרת קיבלה את ההודעה בדבר סגירת התיק נגדה בדיוק בשבוע שבו השתחררה מצה"ל בתום שנתיים של שירות צבאי סדיר.

פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet

Related posts

Leave a Comment