שרת הבריאות הגישה לממשלה ביחד עם משרדי החקלאות וביטחון הפנים הצעה להקלה על חולים המורשים להשתמש בקנאביס. אם תתקבל ההצעה, יוכלו החולים לקבל את הקנאביס בבתי מרקחת וחולים סופניים יקבלו אישור לצרוך אותו בתוך 48 שעות בלבד

מאבקם של החולים לקבלת קנאביס רפואי נושא פרי: משרד הבריאות מתכנן מהפכה של ממש בתחום השימוס בקנאביס הרפואי. היום (רביעי) הגישה שרת הבריאות, יעל גרמן, הצעה לממשלה ביחד עם משרדי החקלאות וביטחון הפנים על מנת להקל על צרכני הקנאביס הרפואי.

על פי ההצעה שהוגשה, יגדל משמעותית מספר הרופאים שמורשמים לתת למטופלים אישור לשימוש בקנביס רפואי. בנוסף, החולים יקבלו את הקנביס הרפואי בבתי מרקחת מורשים ולא דרך המגדלים.

 

עם זאת, הבשורה הגדולה מבחינת החולים היא העובדה שזמני הממתנה שלוקחים היום לעתים חודשים, יקוצרו באופן דרמתי. על פי ההצעה, חולה סופני יקבל אישור לשימוש בקנאביס למטרות רפואיות בתוך 48 שעות לכל היותר, ואילו חולה סרטן יקבל אישור תוך שבעה ימים לכל היותר.

 

"פעם ראשונה אנחנו מסדירים את כל הנושא מ-א' עד ת', בשקיפות, בצורה מסודרת, ובראש ובראשונה – לטובת החולים", אמרה הערב לחדשות 10 שרת הבריאות, יעל גרמן.

לדף הראשי של nana10