"אם הילד שלכם מעשן מריחואנה, אני בטוח שהוא ינסה את זה. אז כדאי שתעצרו את זה עם צמח המריחואנה", אומר מפקח מחלקת הסמים של משטרת אטלנטה ריק מייסון. "ההשפעות של הסם הזה גדולות פי עשר או עשרים ממריחואנה רגילה". 

סגן מייסון מדבר על סם חדש הנקרא "שעווה" ומופק מצמח המריחואנה שהולך ותופס תאוצה. כדי להכין את ה"שעווה" אתה צריך צמח מריחואנה. החומר כל כך חזק שיכול לטשטש את המעשנים המנוסים ביותר. מדובר בתופעה מסוכנת. עד כה נעשתה תפיסה אחת של החומר המסוכן ליד בית ספר תיכון מחוץ לאטלנטה.

איך תדע אם הילדים שלך מעשנים "שעווה"? את החומר צריך לשמור במקפיא כדי שלא יפשיר. במידה והפשיר קשה להוריד אותו בכביסה. אם תראה סימנים מוזרים בכל מקום יש סיכוי שהילד שלך משתמש בו. החומר מופק מעלי הצמח, בהליך מסובך ומסוכן שלא יאפשר לילדים להכין אותו בעצמו. "מחיר המריחואנה כל כך נמוך בימים אלה שאני מאמין שהוא מיוצר במקום… אנחנו מנסים להרחיק את הילדים ממנו".

תהיה זו אזהרה נוספת עבור שלטון החוק שממשיך לעצום עיניים. כל עוד נבחרי הציבור לא יודו בפה מלא שיש ביקוש לצמח, יהיו מי שינצלו את הביקוש הזה לאין ספור מטרות שאינן קשורות לרווחת המדינה. הניסיון להעלים את התופעה 'מתחת לשטיח' רק מגביר אותה וחושפת את הנוער לסמים קשים יותר, כמו בארץ לסמי פיצוציות מזיקים. אין זה אומר שיש לחלק לנוער קופסאות גפרורים בבתי הספר בחסות מדינת ישראל, אך המצב שבו המדינה מתעלמת מהתופעה, מגדירה אותה כמחוץ לחוק, הוא המצב המסוכן ביותר, לנוער עצמו ולחברה כולה.

מקור