מריחואנה תהפוך בקרוב למקובלת יותר מאשר יין

סקר חדש מצביע על כך שהמריחואנה בדרך להיכנס לזרם המרכזי של אמריקה, וכי הרוב המכריע של הצרכנים מאמינים שהעשב נועד להיות חלק מחיי היומיום.

הסקר האחרון שנערך על ידי הפורום המשפטי באינטרנט, Avvo, גילה שמריחואנה למטרות פנאי הופכת לשם דבר במדינות הירוקות של קולורדו ובוושינגטון, עם מעל ל-70 אחוזים מ-2,200 הנשאלים שטענו שבקרוב לראות מריחואנה בשולחן ארוחת הערב יהיה מחזה רגיל כמו לראות בקבוק יין.

למעשה, הסקר מצא כי תושבי קולורדו ווושינגטון נרגשים לראות את חנויות המריחואנה מוקמות בקהילותיהם – 67 אחוזים טענו כך בקולורדו ו-71 אחוזים בוושינגטון.

עם זאת, נראה כאילו חלק מתעמולת האנטי המריחואנה הצליחה. חלק מהמשיבים אומרים שעדיין יש להם חששות לגבי עסקי המריחואנה החדשים: 43 אחוזים אמרו שהם מודאגים לגבי העובדה שלילדים תהיה גישה נוחה יותר למריחואנה, ואילו 42 אחוזים חוששים שמריחואנה חוקית תוביל  לנהיגה תחת ההשפעה. פחות מ-30 אחוזים מודאגים לגבי עלייה בפשע.

רק בשבוע שעבר, תשאול המדיניות הציבורית דיווח על תוצאות דומות ומצא כי למרות שעוד יש התנגדות מסוימת למריחואנה חוקית בקולורדו, יותר אנשים כנראה להתרגל לרעיון. מדינת וושינגטון צפויה לסבול מכאבי גדילה דומים כאשר היא סוף סוף תתחיל למכור מריחואנה למטרות פנאי מאוחר יותר השנה.

"מספר הולך וגדל של מדינות עם יוזמות הצבעה ללגליזציה של מריחואנה נותנות אינדיקציה שמריחואנה הצליחה להשיג הסכמה חברתית על פני קשת רחבה של נתונים דמוגרפיים, גם עם חששות משותפים לגבי גישה של ילדים לסם," אמר סגן הנשיא לשיווק ומחקר של Avvo, בהודעה האחרונה לעיתונות. "זה דומה קצת לתנועה החברתית לאחר תום האיסור על האלכוהול, מריחואנה חוקית צפויה לעקוב אחר מסלול דומה בעודה הופכת ליותר מקובלת מבחינה חברתית ובעקבות עסקים חדשים שצצים."

דבר אחד בטוח: אנחנו מצפים לכך שהאורחים שלנו יביאו מריחואנה לארוחות הערב שלנו.

Related posts

Leave a Comment