מאת: דוקטור פיליפ לווקיו, פרופסור לפרמקולוגיה.

פורטלנד – קראתם נכון. זה נשמע קשה להאמין אך מיד תקבלו תחמושת בנושא. קנביס\מריחואנה הוכרה לראשונה בצורה פורמלית כתרופה ב-1850, מיד אחרי שהוכרה בבריטניה. המריחואנה נחשבה ל"סופר-תרופה" והשתמשו בה כמעט לכל מחלה נפוצה  בתקופה ההיא.

הסמים בתקופה ההיא היו אלכוהול, אופיום וטבק. [כן, טבק הוא סג של סם המשפיע על המוח ומערכות אחרות בגוף, וגורם למוות]. "הקזת דם" הייתה נפוצה אף היא, הנשיא לינקולן טופל כך אחרי שנורה. אתר וכלורופורם התגלו באותה תקופה אך השימוש בו כחומר מרדים התגלה מאוחר יותר.

בחזרה למריחואנה, השתמשנו בה כדי לעזור לחולים להיגמל מאלכוהול, טבק, ואופיום. וזה עבד!!!

קנביס\מריחואנה היתה בשימוש רפואי בערך ב5,000 השנים האחרונות, לכל קבוצה היה חוזק שונה ולא ניתן היה לתקנן את הצמח. את האספירין והמורפיום כן ניתו היה לתקנן  וכך קרה בסביבות 1900, לאט לאט החלו להשתמש בו יותר מהמריחואנה.

אחרי 1900, חברות כימקלים גדולות כמו "באייר" בגרמניה, החלו לעשות סינתזה לכימיקלים ולבדוק אותם כתרופות. כמעט כל הרפואה המודרנית שלנו מבוססת על סינתזה כימיקלית. חברות התרופות ניסו למצוא חלופה סינטטית לכל סוג של בעיה רפואית, והתהליך הזה נמשך עד היום.

כיום מסונתזים תחליפים כמעט לכל צמח טבעי. "תרופות" קשורות-אופיום נעשו באלפים. לתרופות אלו עדיין יש את כל הסכנות של האופיום עצמו.

תרופות דמויות קוקאין מסונתזות אף הן, אך עדיין יש בהן את התופעות הקשות של המקור. אנדרלין מסונתז, והגענו לספיד; מסוכן כמו קוקאין אך ברמות שונות.

אני מקווה שקיבלתם קצת מושג. סמים\תרופות מזונתזות  נוספות שלא נכללו כאן – Demorol, Darvon, gabapentin, PCP, methadone, qualudes, barbiturates, LSD and mescaline. כל הסמים ו"התרופות"הללו פועלים על מערכת העצבים המרכזית. וקנאביס? ייקלט באופן חיובי וללא נזק.