Arik Rosman 3/11/2013

לפניכם קטע וידאו מסדרת כתבות ברשת CNN, שבו ניתנת במה להפצת שקרים של המתנגדים בשימוש בצמח המריחואנה. בעוד שלתומכים כמעט ולא ניתנת זכות דיבור להגיב על אותן טענות שקריות. מי שמואשמת בהונאת הציבור במאמר זה היא קרלה לאו מהארגון "אזרחים נגד ליגליזציה של מריחאונה". ברשימת השקרים שתוכלו לראות בקטע זו, הגברת ה"נכבדה" מתארת חזון אפוקליפטי של מדינה שמאשרת ליגליזציה. משל היה העולם בכאוס טוטאלי עד לפני 40 שנה, ומאז ההכרזה על מדיניות המלחמה בסמים הכול נפלא בממלכת ארה"ב. לפניכם רשימת השקרים והערות מאת באסטר קנוטץ, ששואל את ה"גברת הנכבדת" שכל מטרתה הוא הונאת הציבור: "עד כמה את חושבת שבני האדם מטומטמים?"

 

"POT-HEAD" משתמשים

שימוש ברטוריקה מעליבה ומכוונת כנגד מי שבחר בזכותו הטבעית, לעשן את צמח המריחואנה. מוליכת השולל בווידאו [זו שלא תעצר על הפצת שקרים בעוד שאתם תעצרו על אחזקת צמח], נוטה להשתמש במונח POT HEAD בכל הזדמנות. המטרה לשחק על פחדים של הציבור שנוצר על ידי סטראוטיף הוליוודי. אלו שאריות של המאה שעברה, כאשר המידע לא היה זמין לכל מי שביקש וקובעי דעת הקהל היו בעלי מניות בערוצי חדשות. אותה גברת נכבדה שוכחת להזכיר שבעודה מתייחסת במונחים מעליבים, כלי הנשק מספר אחד של הדמגוג המצוי, היא צריכה להכליל "משתמשים "כמו : ברק אובאמה, ביל קלינטון, ביל גייטס, סיר ריצ'ארד ברנסון, מרת'ה סטוארט, אופרה ווינפרי, פול מקרטני, והרשימה עוד ארוכה. כל אלה ועוד אינם דומים בכלל לתמונה שקרלה לאו מנסה לצייר בראיון שלה. תמונה של איזה סטלן זרוק ומחוק. מדובר באנשים מובילי תרבות, אומנות, כלכלה, עסקים ופוליטיקה.

 

עוד משתמשים, שגם רוצים לנהוג בהסעות ילדים ישמור השם.

 

בעולמה הקודר של קרלה, ליגליזציה מובילה היישר למסקנה חד משמעית, מעשני צמח המריחואנה ימצאו את עצמם עם רצון והיכולת לנהוג באוטבוס הסעות של ילדים. ללא פיקוח יוכל כל אדם לעלות על אוטבוס מלא בילדים ולהתחיל לנהוג. לא רק שמדובר באבסורד, אלא ועל כך נקרא בקטע הבא אולי מדובר בעובדה – אם ניפטר לרגע מהדימוי השלילי שקיבל הצמח בעשורים האחרונים ללא הצדקה – שעדיף והייתה נכונה? שנהגי אוטובוסים היו מעשנים ג'וינט לפני המשמרת? לאו דווקא נהגי הסעות של ילדים בפרט.

 עוד "משתמשים" על הכבישים

מסיבה לא נראית לעין, הגברת עם הלשון החדה מאמינה באמת ובתמים שמרגע האישור ירוצו מעשני צמח מריחואנה כמו עדר ויעלו על המכוניות שלהם כאשר יכולת הנהיגה שלהם פגומה. היא חושבת שעישון הצמח פוגם ביכולת של האדם לחשוב בהיגיון לפני שהוא עולה על הכביש. במציאות שמחוץ למוחה הקודח דווקא אלו ששותים אלכוהול יכולת השיפוט שלהם נפגעת ואלו עלולים לעלות על הכביש ללא התחשבות בציבור הנהגים, זאת ועוד, בזמן שידועות העובדות שאלכוהול פוגע הן ביכולת השיפוט והן ביכולת הנהיגה. פחות ידועה העובדה שעישון מריחואנה, דווקא משפר את יכולת הנהיגה. מחקרים הוכיחו שמעשן צמח המריחואנה מאמץ גישה בטוחה יותר של נהיגה.לא מדובר במחקרים שמומנו על ידי רשויות למחמה בסמים, שכל מטרתם להוכיח טענה עוד לפני שנבדקה. למחקרים הללו הוסיפו את העובדה שבמדינות בהם אושר קנאביס רפואי נרשמה ירידה של 9% בתאונות הדרכים, וחשבו שנית על התוצאות של השקרים של הגברת הזו ועל הצורך להעמיד לדין מובילי דעת קהל שמתעקשים מסיבות לא ברורות להמשיך ולהוליך את הציבור שולל.

איזו מערכת אכיפת חוק עדיין לא מבינה שנסיעה תחת ג'וינט היא פעילות בטוחה, הרבה יותר מאדם שנוהג שיכור וגם יותר מאדם עצבני שממהר לעבודה ולא נותן שיעקפו אותו כי התפוצץ לו הוריד של האגו מרוב חום או קור. מנהל חברת ביטוח רכב 4AutoinsuranceQuote.com , ג'יימס שפר אומר "אני מניח שהמפתח לנהיגה בטוחה יותר הוא שימוש משכיל במריחואנה, אנשים שנוטים לעשן מדווחים שהם חשים שהם נוסעים 60 מיילים בשעה, בעוד שבפועל הם נוסעים 30 מייל בשעה" הוא מוסיף "בעוד ששיכור עולה על הכביש מרגיש שהוא נוסע 30 מייל בשעה כשבפועל הוא נוסע 80 מייל בשעה, זה מה שהופך את האלכוהול למסוכן ואת המריחואנה לבטוחה".

 

עלויות חברתיות בשימוש במריחואנה 1 ל 10. 

חברתיים כתוצאה משימוש בקנאביס מאשר באלכוהול?" לעובדות: 
כ35000 איש מתים כתוצאה ממחלות הקשורות לאלכוהול, שתיה מופרזת של אלכוהול עלולה להוביל לעילפון, קומה ומוות מיידי. 
אשר לנזק החברתי משרד הבריאות העולמי קבע שב 2011 כארבעה אחוז ממקרי המוות בעולם הם כתוצאה משימוש באלכוהול, זה יותר מאיידס, ויותר משחפת. אין צורך להוסיף, העובדה שאלכוהול פוגע במשתמש להבדיל ממריחואנה שעוזר למשתמש ידועה על ידי אין ספור מחקרים. אך מה באשר לסביבה ? מגזין העוסק בענייני הנפש "פגיעת הסביבה כתוצאה מאלכוהול היא גבוהה פי חמש מקנאביס". האלכוהול משחק תפקיד חשוב בכ41000 מקרים של אלימות קשה בארה"ב בשנה. הוא גם תורם לכמיליון עבירות אלימות בשנה. את הנתונים האלה שוכחת קלרה שלנו מלהזכיר, כמו גם את העובדה, שלפי האף.בי.איי בכל 42 שניות נכלא אדם בגלל אחזקה או שימוש במריחואנה, ואלי כאשר מדברים על נזק לסביבה ולמשתמש ניתן לדבר על מידע זה. מידע שעולה למשלם המיסים הוצאות ענק, כדי שהממשל יוכל לאתר אותו ולכלוא אותו

 

ותר ילדים משתמשים במריחואנה מאז חוק "קנאביס רפואי"

ייתכן וזה נכון, מה מציעה קלרה כדי להילחם בתופעה? האם המצב הנוכחי שבו סוחרי סמים מוכרים לילדים עוזרלהלחם בתופעה זו? או שאולי, הקניית רגולציה וחוקים כמו לטבק ולאלכוהול יעזרו? מי ישאל את הילד אם יש לו תעודת זהות ? המוכר בחנות שמפחד שיסגרו לואת העסק? או סוחר הסמים בחרוב? קרטלי סמים עומדים מאחורי המזימה

לפני שנביט במודל העסקי שמציעה קלרה נשאל, קלרה מי עומד מאחורייך? לפי דעתה של קלרה, קרטלי הסמים זוממים להעביר את המוצר שלהם משדות הגידול היישר לידיהם של האזרחים והמדינה כדי… שלא יהיה להם מה למכור?!?! אסופת שקרים, הפחדות ודמגוגיה הם הכלים של אישה שבוחרת לאחוז בכוח בצד המפסיד של ההיסטוריה.