המאבק בסמים נכשל, טוען מנהיג המפלגה הליברלית, ומצדד בלגליזציה של המריחואנה כדי להרחיק את הסמים מבני הנוער ולייבש את מקורות ההכנסה של ארגוני הפשע

justin-trudeau

מנהיג המפלגה הליברלית, ג'סטין טרודו, חוזר ומדגיש את עמדתו התומכת בלגליזציה של סמים קלים כאמצעי יעיל יותר בראייתו בהתמודדות עם נגע הסמים בקרב בני הנוער ועם ארגוני הפשע.

בראיון לגיליון חורף 2013 של המגזיןVaughan אמר טרודו עמדתו בסוגיה זו נשענת על "עובדות ומחקרים". הוא טען, כי "המאבק הנוכחי בסמים אינו זוכה להצלחה", ולכן "אנו צריכים להגן על הצעירים שלנו מפני ההשפעות של המריחואנה".

"כיום ילדים יכולים להשיג מריחואנה בקלות רבה יותר מאשר אלכוהול", הוסיף טרודו, ואמר כי "הדבר מביא להפניית של מיליונים ואפילו מיליארדים לארגוני פשע, אשר עושים שימוש בכסף כדי לדחוף סמים קשים יותר ולבצע פשעים".

טרודו טען עוד, כי לגליזציה של סמים קלים "תגן על הילדים שלנו ותגביל את הרווחים של ארגוני הפשע", והוא האשים את הממשלה הקונסרבטיבית בכך שאינה מבינה את החשיבות בגיבוש עמדות על בסיס של מחקרים ועובדות, ומסיבה זו נכשל המאבק בסמים. בהקשר אחר אמר טרודו, כי הוא אינו מתכוון לפרסם את המצע של המפלגה הליברלית לפני 2015

 

מאת: מערכת שלום טורונטו
06.12.2013