ממשלת קנדה שוקלת להחליף את עונשי המריחואנה בקנסות

הממשלה השמרנית של קנדה שוקלת ברצינות חקיקה שתאפשר למשטרה להנפיק קנסות על עבירות מריחואנה קטנות, אמר שר המשפטים פיטר מק 'קיי ביום רביעי.

על פי מק 'קיי, ראש הממשלה סטיבן הרפר תומך ברעיון, למרות הביקורת שהטיח בעבר ביריבו הפוליטי ג'סטין טרודו על תמיכה ברפורמה של חוקי המריחואנה.

שר המשפטים רמז גם בסוף השנה שעברה כי עונשים רגועים יותר נשקלים כעת.

אבל, בישיבת המפלגה השמרנית שהתקיימה ביום רביעי, מקאי אישר כי משרד המשפטים עובד כיום על חקיקה שתהפוך אחזקת מריחואנה בכמויות קטנות לעבירה שולית שעונשה קנס.

"אנחנו לא מדברים על דקרימינליזציה או לגליזציה," הדגיש מק 'קיי. במקום זאת, המטרה היא לתת לגורמי אכיפת החוק אפשרות נוספת להתמודדות עם עברייני המריחואנה, הוא הסביר.

השינויים המוצעים הועברו במקור ברזולוציה של חודש אוגוסט האחרון על ידי האגודה הקנדית של ראשי מטות המשטרה, לאור העדר "אפשרויות אכיפה" להתמודדות עם אנשים שנתפסו עם כמויות אישיות של מריחואנה.

על פי החוק הפדרלי הנוכחי, עבריינים חוזרים שנתפסים עם כמויות קטנות של מריחואנה (עד 30 גרם) עלולים לרצות מאסר של עד חמש שנים. עבריינים טירונים (פעם ראשונה או שנייה) עלולים להיקנס בעד 2,000 דולרים, לרצות עד שנה בכלא, או שניהם יחדיו.

אולם המשטרה לא פעם העלימה עין מעבריינים קלים, בהתחשב בחומרת התוצאות.

בעוד עונשים רגועים על החזקת מריחואנה עשויים להישמע הגיוניים לרוב הקנדים, גישתה של אוטווה לסחר כבר פחות נעימה. בחודש נובמבר 2012, הממשלה השמרנית הפתיעה רבים על ידי החדרת ענישה חמורה יותר לסוחרי מריחואנה.

תחת חוק "רחובות וקהילות בטוחות," אנשים הנתפסים מגדלים שישה צמחי מריחואנה בלבד עומדים כעת בפני מאסר חובה של שישה חודשים.

Related posts

Leave a Comment