מלך הסמים מספר איך מצליחים להערים על המשטרה פעם אחר פעם

עם עשרות בלדרים בשטח, אלפי קילוגרמים של חומרים מוברחים, אמצעי ראיית לילה וטרקטורונים משוכללים ו"מחזור מכירות" של מאות מיליוני שקלים, הצליח אחמד (שם בדוי), תושב הפזורה הבדואית, להפוך ליעד מרכזי של כוחות הביטחון במלחמה נגד הברחות הסמים לארץ. עכשיו הוא מספר איך מצליחים להערים על המשטרה פעם אחר פעם, מי האנשים שלו בצה"ל, ולמה הפרנסה היא כבר ממש לא מה שהייתה פעם

מבריח החשיש משלב רגליים
מבריח החשיש. "המשפחה שלי סומכת עליי"
צילום׃ שמעון איפרגן

למבריח הסמים הגדול ביותר בדרום הארץ אין אוטו, ואין גם ממש רשיון.  עכשיו אני חי בלי אוטו. אולי זה טוב שאין לי מכונית, הכי טוב ככה כי אי אפשר לעקוב אחריי. האמת שגם כשהיה לי רישיון  לא הייתה לי מרצדס וגם לא קניתי למשפחה מכונית, למרות שאני יכול לקנות את כל באר שבע והנגב ועוד יישאר לי עוד כסף בצד, תאמין לי. אני מעדיף להיות דרוויש, אדם פשוט, שאף אחד לא יחפש אותי. תקשיב לי, מי שיש לו עיניים גדולות נשאר בסוף בלי כלום. אצלי הכול מחושב".

 תסמכו עליו שהוא יודע על מה הוא מדבר. 22 שנים של התחמקויות סדרתיות מכוחות הביטחון והמשטרה הפכו אותו למומחה בתחומו, וכיום הוא מוגדר כיעד בכיר של המשטרה וארגוני הפשיעה בנגב מתייחסים אליו בהערכה וביראה: מבין 20 רשתות הברחת הסמים שפועלות על גבול ישראל-מצרים, שלו היא הגדולה והמתוחכמת ביותר.

רק כמה קילומטרים מכאן, מסתובבים חייליו על הגבול כשהם מצוידים באופנועי שטח חדשים, טרקטורונים, ג'יפים הצבועים בצבעי צה"ל וציוד ראיית לילה מתקדם. בין קפה שחור אחד לשני, רק חבילות השטרות המגולגלות בכיסיו מעידות על כך שמדובר באימפריית פשיעה של איש אחד, שיש המייחסים לו הברחות בסך של כחצי מיליארד שקלים.

בלש יחידת מגן בפעולה
בלש יחידת מג"ן בפעולה. הולכים איתם ראש בראש

 

פזם

Related posts

Leave a Comment