מכירות מריחואנה בשווי של 5 מיליון דולר בחמישה ימים ואין איפה לשים את הכסף? מועצת העיר דנבר מגיבה

חוסר היכולת של עסקי מריחואנה לטמון את הכסף ישירות במוסדות פיננסיים סטנדרטיים בשל תקנות בנקאות פדרליות שנועדו לעצור את הסחר בסמים הוא בעיה ידועה בקולורדו. אבל למרות הצהרות ממשל אובמה על תיקונים אפשריים ובקשה מהנגיד ג'ון היקנלופר לפני יותר משלושה חודשים, לא נעשה דבר. עכשיו, לעומת זאת, כשעסקי מריחואנת הפנאי הרוויחו יותר מ -5 מיליון דולר בחמישה הימים הראשונים של המכירות החוקיות, מועצת העיר דנבר מרימה את קולה.

בישיבת המועצה שהתקיימה אמש, הגוף העביר פה אחד הצהרה הקוראת לבולשת לשכתב את תקנות הבנקאות, בכדי לאפשר לתעשיית המריחואנה החוקית במדינה להשתמש בבנקים כמו כל עסק אחר.

denver.city.council.pot.banking.jpg

הטקסט של ההכרזה כולה הוא בהמשך, אבל הנה קטע מהפרוטוקול:
…. אילוץ תעשיית המריחואנה החוקית של קולורדו לפעול על בסיס מזומן רק יוצר סיכונים מוגברים של פשע – סיכונים שעסקי המריחואנה עצמם יהפכו מטרה לפשע, סיכונים שגורמים פליליים יבקשו להיות מעורבים בתעשיית המריחואנה, וסיכונים שהממשלות יהונו, עובדים יהיו קורבן ולקוחות ושכונות סמוכות יהיו בסכנה ….

להביא את כל חברי המועצה להגיע להסכמה על משהו שקשור למריחואנה הוא קרוב לנס. למשל ההתדיינות על ניסיונות ראשוניים לאסור על עישון בחזית המרפסות -הצעה שהובסה על ידי קול אחד בלבד לאחר שבועות של דרמה.

אבל בהתחשב באומדן של 5 מיליון $ פלוס מכירות בפחות משבוע (סכום שאומת גם על ידי האיגוד הלאומי לקנאביס תעשייתי), הסיכוי של דברים רעים מהסוג שהוזכר בקטע הנ"ל משכנע אפילו את חברי המועצה המסויגים ביותר לוותר על החשדות שלהם ולחתום.

זה דבר טוב, על פי חבר המועצה צ'רלי בראון, שאומר שכמה חנויות מבצעים פיתיונות על מנת להוציא בבטחה את הכסף מהדלתות.

denver.city.council.charlie.brown.pot.banking.jpg

שמח על התמיכה של המועצה הוא מנכ"ל קבוצת תעשיית המריחואנה הרפואית מייקל אליוט. קודם לישיבה, הוא פרסם את ההצהרה הבאה:
מחסור בשירותים בנקאיים יצרו בעיות בטיחות ואחריות ציבורית משמעותית לעסקי מריחואנה ברישיון ופיקוח. אמנם יש לנו בקולורדו מסגרת שנבנתה על ידי רגולציה ורישוי מקיף וחזק, אך הבנקאות צריכה פתרון פדרלי. חוסר הפתרון הפדרלי יוביל לעלייה בסוג הגרוע ביותר של פשעים. אנו מקווים שהממשלה הפדרלית תפתור את בעיית הבנקאות במהירות מכיוון ששלומם של אזרחי קולורדו תלוי בזה.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה