נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין 9/10/13

אלי ג'אן עסק בעיקר במעבדות הידרו ובשלוש השנים האחרונות ריצה מאסרים על הפעלת מעבדות בתל אביב ונתניה * אתמול הוא נורה ביחידת הדיור בה התגורר בשיכון ותיקים * מצד שני יש דיבור על טעות בזיהוי, על רקע סכסוכיו הרבים של אחיו ברוך ג'אן * כיוון נוסף הוא על רקע רומנטי

.

לי ג'אן משיכון ותיקים במזרח נתניה נרצח ביום שלישי (8.10) ביחידת הדיור בה התגורר עם אחיו ברוך בצמוד לבית הוריו ברחוב הרב גולד. גופתו התגלתה בשעות הבוקר המאוחרות על ידי אחיו, ובמשטרה מעריכים כי הרצח בוצע בלילה אך גם לא מן הנמנע שמדובר בטעות בזיהוי, ובעצם האח ברוך היה היעד המקורי לחיסול.

עם כל הכבוד לעבודת השטח, דומה כי הפיתרון מצוי במישור המודיעיני, אבל מטבע הדברים במשטרה לא מוסרים פרטים בשלב זה. מפקד תחנת נתניה, נצ"מ דורון תורג'מן, ציין שנבדקים כיווני חקירה שונים. "במוקד המשטרה התקבל דיווח על מקרה מוות בשכונת ותיקים. המודיע היה אח של הקורבן, שזיהה אותו שרוע בתוך הבית. כוחות משטרה וכוחות מד"א זיהו אדם שנקבע שהוא ללא רוח חיים. מבוצעות פעולות נרחבות בכל המישורים על ידי כוחות מרחב השרון ותחנת נתניה. כל כיווני החקירה נבדקים".

הנרצח, בן 44, מוכר היטב למשטרה. באוגוסט 2010 סיים לרצות 18 חודשי מאסר על הרשעתו בהפעלת מעבדת הידרו בדירה בתל אביב. באוקטובר 2011 הורשע בעבירת סמים דומה ונגזרו עליו 15 חודשי מאסר. ג'אן הורשע אז שיחד עם אדם נוסף בשם הבטמו קסה מנתניה הוא גידל כתשעה קילוגרם שתילי מריחואנה שנתפשו במעבדת הידרו בדירה בנתניה.

 

אפרופו הנגישות למעבדות הידרו, האחיין של המנוח, שי ג'אן בנו של ברוך, מרצה מאסר של שנתיים על הפעלת מעבדת הידרו בה נתפסו 257 שתילי מריחואנה. בעבר הוא נשפט ל-44 חודשי מאסר על עבירות נשק. לפני מאסרו התגורר שי ג'אן תקופה מסויימת ביחידת הדיור הצמודה לבית המשפחה.

 

 לכתבה המלאהhidro 400 - 250