"מיסוי ללא ייצוג"

נערת ליווי שהרוויחה 240 אלף שקל: "ההכנסה מגברים – מתנה שפטורה ממס"

השופט לא קיבל את טענותיה של נערת הליווי ופסק כי התקיימו הנסיבות המצדיקות הטלת עיקול להבטחת סכום המס

פורסם במקור יסמין גואטה  06.10.2013

במהלך חיפוש סמים שערכה המשטרה בביתה של נערת ליווי נמצאו כ-240 אלף שקל במזומן שלטענתה היא חסכה במשך שבע שנות עבודה – בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה על עיקול מחצית מהסכום שנתפס להבטחת תשלום המס. "אין בכך שהכנסותיה של נערת הליווי נובעות מעיסוק שחוקיותו או מוסריותו מוטלת בספק כדי לפטור אותה מתשלום מס עליהן". פסק השופט יונה אטדגי.

לפני כחצי שנה ערכה המשטרה חיפוש בדירתה של אשה, בהתאם לצו חיפוש שניתן על ידי בית משפט השלום, בשל חשד להחזקת סם. תוך כדי החיפוש נתפסו כספים במזומן בסכום של כ-240 אלף שקל. האשה סיפרה לחוקר כי מדובר ברווחים מעיסוקה כנערת ליווי מזה כ-7 שנים. בחקירתה היא מסרה כי הכנסתה כנערת ליווי מסתכמת ב-3,500 שקל לחודש.

בעקבות זאת, ביקש פקיד השומה מבית המשפט להורות על עיקול הכספים. הוא טען כי התקיימו התנאים להטלת עיקול להבטחת תשלום חוב מס נטען לשנות המס 2006-2011 בשל הכנסותיה מעיסוקה כנערת ליווי.

מנגד טענה האשה כי "אין להתייחס לכספים שניתנו לה על ידי אותם גברים כהכנסה החייבת במס אלא כמתנה או כהכנסה זקופה בין בני זוג, הפטורות ממס, שכן היא שימשה למעשה כ"פילגש" לאותם גברים".

השופט לא קיבל את טענותיה של נערת הליווי ופסק כי התקיימו הנסיבות המצדיקות הטלת עיקול להבטחת סכום המס שיידרש בסופם של ההליכים. לדבריו "ניתן לומר כי הוכח לכאורה שהכספים שקיבלה נערת הליווי מהגברים, להם העניקה את שירותיה, הם רווחים המהווים "הכנסה" כהגדרתה בפקודה, כיוון שהיא נבעה ממקור קבוע והיה לה אופי מחזורי של הכנסה שבפירות". השופט הוסיף כי לא ניתן להגדיר כמתנה אף את התשלומים ששולמו על ידי אותם גברים עבור שכר דירה, ארנונה, נסיעות, בגדים וכו'. "שהרי גם הכנסה שהתקבלה בשווה כסף דינה כדין הכנסה החייבת במס".

Related posts

Leave a Comment