ידוע שהיתרונות של צמח הקנאביס מגוונים ממש כמו הגיוון של האנשים שמרוויח מיתרונות אלו. היום, כבר לא עובר שבוע בלי לפחות כותרת אחת בה אדם אחד, צעיר או זקן, הטוען שהצמח המריחואנה הציל את חייו.

דיווח מעורר סערה חדש פורסם במגזין האמריקאי לבריאות, חוקרים מאוניברסיטת קולורדו, שאספו מידע בנושא התאבדויות במדינה מתקופה של 17 שנים, ייתכן שהוכיחו שהלגליזציה הצילה יותר חיים ממה ששיערנו עד כה.

במבט על שיעורי התאבדויות בין השנים 1990 ועד 2007, התמקדו החוקרים ב-12 מדינות בהן נחקקו צורות שונות של לגליזציה למריחואנה, והשוו בין מדינות היכן שהאיסור לצמח היה מוחלט.

"מה שמצאנו, במדינות בהם החל חוק כלשהו המאפשר שימוש במריחואנה, שיעור ההתאבדות של גברים בגילאי ה-20 היו נמוכים ב-10.8 אחוז, ובגילאי ה-30 היו נמוכי שיעורי ההתאבדות ב-9.4 אחוז, זאת בהשוואה למדינות בהן נחשב הצמח לפשע".

בדוח, הסיקו החוקרים "הקשר השלילי בין לגליזציה ושיכורי ההתאבדות תומך באופן מוחלט בטענה שמריחואנה יכולה להקל על לחצים ומועקות, ועוזרת להתמודד עם קשיי היום-יום"

ניתן להבחין בהשוואה נוספת. תרופות מרשם, אשר חוקיים לחלוטין ונוצרו על ידי "בשר-ודם", בייחוד אלו שמשתמשים בהם כנגד "מצבים מלחיצים" כמו נוגדי-דיכאון, נמצאו בעל קשר ישיר למחשבות התאבדות, ואף מציינים את זה בתווית האזהרה של התרופות הללו!!!

ד"ר דויד היילי, תומך בטענה זו, "מחשבות ההתאבדות" הוא מציין, "יכולות לפלוש למוחו של המטופל אחרי כשבועיים מתחילת תהליך הטיפול של תרופות מרשם מפסיכיאטר, נוגדי דיכאון. העלאת המינון, הורדת מינון, החלפת תרופה, הוספת תרופה לתערובת, יכולות אף הן להפעיל את הטריגר. מדובר בסוג של "סנדוויץ"- חרא".

להבדיל ממחקרים רבים, המסקנות של מחקר זה היו מוצקות לכל הנוגע ללגליזציה-ושיעורי התאבדויות בקרב גברים צעירים. לכל הנוגע לנשים המידע היה פחות ישים. המידע שנאסף לגביהן היה מבולבל והיה קשה להגיע עמו למסקנות מסוג כל שהוא: "יכול להיות שנשים מגיבות באופן שונה למריחואנה מגברים, כמו שיכול להיות שהן מגיבות באופן שונה לאלכוהול".

ככל שעובר הזמן ויותר מדינות מצטרפות ל"מסיבה" של המריחואנה, וליותר אנשים יהיה אופציה נוספת מלבד "הרעלה על ידי תרופות מרשם", כך אנחנו נמשיך לראות ירידה בקרב ההתאבדויות ובתקווה בקרב כל הגילאים והמינים.