מחקר חדש: קנבינואידים שאינם פסיכואקטיביים הם טיפול יעיל לסרטן

מחקר חדש הראה כי הרכיבים שאינם פסיכואקטיביים בצמח הקנאביס יכולים לפעול כחומרי טיפול יעילים נגד סרטן.

התכונות האנטי סרטניות של ה-Tetrahydrocannabinol) THC), המרכיב הפסיכואקיבי העיקרי של הקנאביס, ידועות כבר במשך שנים רבות, אך מחקר לגבי תרכובות דומות המופקות מצמח הקנאביס, הנקראות קנבינואידים, היה מוגבל.

המחקר בוצע על ידי צוות באוניברסיטת סנט ג'ורג' בלונדון. המחקר כבר פורסם בכתב העת Anticancer Research.

צוות, בראשותו של ד"ר וואי ליו ועמיתיו, ביצעו חקירות מעבדה באמצעות מספר קנבינואידים, לבד או בשילוב זה עם זה, כדי למדוד את הפעולות האנטי סרטניות שלהם ביחס לסרטן הלוקמיה (סרטן הדם).

מתוך ששת הקנבינואידים שנבדקו, כל אחד מהם הפגין תכונות נוגדות סרטן יעילות כמו אלו שנראו ב-THC. חשוב לציין, שהיה להם השפעה רבה יותר על תאי הסרטן בשילוב אחד עם השני.

ד"ר ליו אמר: "מחקר זה הוא שלב קריטי בפרימת המסתורין של הקנאביס כמקור לתרופות. לקנבינואידים שנבדקו יש מעט מאוד, אם בכלל, תופעות לוואי פסיכואקטיביות והמאפיינים שלהם כחומרי טיפול נוגדי סרטן הם מבטיחים.

"חומרים אלה מסוגלים להפריע להתפתחותם של תאים סרטניים, לעצור אותם בעקבותיהם ולמנוע מהם לגדול. במקרים מסוימים, על ידי שימוש בתבניות מינון מסוימות, הם יכולים להרוס את תאי הסרטן בכוחות עצמם."

"בשילוב עם הטיפול הקיים, אנחנו יכולים לגלות כמה אסטרטגיות יעילות ביותר להתמודדות עם מחלת הסרטן. תרכובות אלה הן זולות לייצור באופן משמעותי ובמידה ונעשה שימוש טוב יותר במאפיינים הייחודיים שלהם, נוכל לתרום לפיתוחם של תרופות נוגדות סרטן בעלות נמוכה יותר בעתיד."

מחקר אחרון זה, הוא חלק מפורטפוליו הולך וגדל של מחקרים על התכונות הרפואיות של קנאביס שמתבצעים על ידי צוות המחקר של סנט ג'ורג'. הצעד הבא יהיה לבחון במעבדה תרכובות אלו בשילוב עם טיפולים נוגדי סרטן קיימים וללמוד את לוחות הזמנים לטיפול, בכדי לזהות אסטרטגיות שימקסמו את יעילותם.

המחקר בדק שתי צורות של Cannabidiol) CBD), שתי צורות של (Cannabigerol) (CBG) ושתי צורות של (Cannabigevarin) (CBGV). אלה מייצגים את הקנבינואידים הנפוצים ביותר מלבד ה-THC בצמח הקנאביס.

ניתן למצוא את המחקר כאן:

http://ar.iiarjournals.org/content/33/10/4373.abstract

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה